Довжоцький спиртзавод на Кам'янеччині можуть виставити на продаж вже до кінця літа

Наразі в Україні працює державне підприємство "Укспирт" на 41 виробничому майданчику, а заводи концерну "Укрспирту" (37 спиртзаводів)  фактично не працюють.

Про це зазначив заступник голови Фонду держмайна Тарас Єлейко в інтерв’ю "Главкому".

"Спиртзаводи і виробничі майданчики є досить цікавими багатьом, з точки зору інвестицій. І діючим виробникам горілки і, напевно, новим інвесторам для виробництва продукції для горілчаної галузі і біоетанолу. Об’єкти знаходяться в регіонах, де є сировина, тобто невелике логістичне плече так само треба враховувати. Ми сподіваємося на досить високу конкуренцію на аукціонах. Виробникам спиртової продукції всі спиртозаводи, які є в "Укрспирті", фізично не потрібні, бо обсяги, які вони можуть виробити, в рази більше, ніж  можна спожити. Маємо сподівання, що частина цієї продукції піде на експорт",– зазначив Тарас Єлейко.

За словами заступника голови Фонду держмайна, наразі формуються умови приватизації.

"Згідно із законом, ми маємо зберегти певну кількість працівників, включити інвестиційні зобов’язання, тощо. Думаю, вже до кінця літа зможемо оголосити перші аукціони", – підкреслив Єлейко.

Нагадаємо, 2 жовтня 2019 року Верховна Рада скасувала закон 847-XIV, який забороняв приватизовувати низку держоб'єктів. До цього списку входили зокрема об'єкти транспортної інфраструктури, залізниці, вугільної та енергетичної промисловості.

Серед них:

  • Довжоцький спиртовий завод (Кам'янець-Подільський район, с. Довжок);
  • Нігинський кар'єр (Кам'янець-Подільський район, с. Сахкамінь);
  • Радгосп "Колодіївський" (Кам'янець-Подільський район, с. Колодіївка);
  • Радгосп "Староушицький" (Кам'янець-Подільський район, п/в Стара Ушиця);
  • Кам'янець-Подільське підприємство промислового залізничного транспорту (м. Кам'янець-Подільський, вул. Ценського, 3а) У 2001 році було приватизоване, нині не працює.