Митрополит Чернівецький і Буковинський Данило відреагував на скандал, який назрів між чинним очільником Православної церкви України Епіфанієм та колишнім главою УПЦ МП патріархом Філаретом.

Як зазначається у дописі на Facebook-сторінці "Православні Буковини", митрополит Данило висловився щодо цієї ситуації у короткому повідомленні.

"Оскільки в ЗМІ з’явилася суперечлива інформація про непорозуміння в ПЦУ, то й наша єпархія зобов’язана висловити свою позицію.

Ми вдячні його всесвятості патріарху Варфоломію і Президенту України Петру Порошенкові за століттями очікувану і здобуту історичну подію.

Владика Філарет є почесним патріархом і митрополитом, визнаним Константинопольським патріархом. Синод ПЦУ довірив йому управління частиною Київської єпархії.

Наша єпархія залишається вірною томосу Вселенського патріарха і постановам Київського Собору 15 грудня 2018 року.

Ваше Блаженство, владика Епіфаній, ми не маємо морального права зрадити православних українців, які втілили одвічні мрії і прагнення наших пращурів.

Ні вправо, ні вліво. Ми на вірному шляху", – йдеться у дописі.

 

 

Як відомо, через п’ять місяців після того, як Православна церква України отримала Томос, між колишнім наставником і молодим предстоятелем назрів конфлікт.

9 травня в інтерв'ю ТСН Філарет заявив, що УПЦ КП не ліквідована.

"Справа в тому, що Київський патріархат не ліквідований. Це хочуть подати, що він ліквідований. Ліквідувати Київський патріархат може той, хто його створив", - сказав він.

Крім того, за даними ЗМІ, патріарх Філарет направив майже всім єпископам ПЦУ запрошення на зустріч на бланках неіснуючого Київського патріархату.

Епіфаній повідомив ТСН, що його на цю зустріч не запрошували.

Після цього на сайті колишньої УПЦ КП опублікували різке звернення Філарета до Епіфанія та запрошення його на святкування пам’яті святого священномученика Макарія, також на бланку Київського патріархату.

Митрополит Данило відреагував на скандал у ПЦУ

"До мене дійшла інформація із засобів масової інформації, що Ви висловили незадоволення тим, що я не запросив Вас на святкування пам’яті святого священномученика Макарія, митрополита Київського. Причина полягає в тому, що Ви, після обрання Вас Предстоятелем УПЦ, жодного разу зі мною не звершували Божественну літургію - протягом п’яти місяців. У мене виникла думка, може вона помилкова, що Ви вважаєте приниженням для себе служити з Патріархом Філаретом?", - йдеться у зверненні.

Джерело.