Результат пошуку зображень за запитом "Водіям приготуватись: «листи щастя» на підході!"

Рівно за місяць, 27 вересня, новий закон про парковки розпочне діяти.

Закон «Про реформування сфери паркування транспортних засобів» набуде чинності 27 вересня 2018 року. З цього дня для водіїв відбудеться чимало змін: введення «листів щастя», тобто заочних штрафів, виписаних без присутності водія чи власника автомобіля; розпочнуть працювати інспектори з паркування а разом з ними і евакуатори, які відвозитимуть на штраф майданичики машини, припарковані з порушенням правил. Раніше ми з допомогою одного із співавторів тоді ще законопроекту №5364, консультанта апарату Верховної Ради Павла Фролова, розібрались із усіма деталями документа, який невдовзі розпочне працювати вже в якості Закону. Отже, якщо ви водій, власник автомобіля чи навіть кількох, керівник підприємства, що займається перевезеннями, або ж колись продали авто, оминувши процедуру повного переоформлення – радимо уважно вивчити цю підбірку. З огляду на те, що інформації тут чимало, краще збережіть її у закладках браузера. Дізнатись, скільки днів залишилось до старту дії нового закону…

Як переоформити на себе авто, куплене «по довіреності»: покрокова інструкція та вартість

Не варто думати, що коли у техпаспорті зазначене не ваше прізвище, то заочно винесені постанови вас оминуть. Так, спершу вони надходитимуть поштою на адресу юридичного власника авто, та якщо штрафи не будуть погашені у встановлені строки – авто потрапить у «чорний список» виконавчої служби, і перший же екіпаж патрульної поліції матиме право зупинити таку машину для примусового виконання постанови, - а це, погодьтесь, доволі неприємний та небажаний варіант. Найкраще рішення – переоформити авто, куплене по довіреності, чи просто передачею техпаспорта, «на себе», у сервісному центрі МВС. Так ви знатимете про всі штрафи, винесені заочно, і зведете до мінімуму ризик довести справу до зустрічі з виконавчою службою. Альтернативне рішення, яке тим не менше не надасть вам права власності на ТЗ – зареєструватись у СЦ МВС в якості «належного користувача»: таку можливість передбачено у законі. Детальніше про переоформлення авто «на себе»…

Як «зняти з себе» продані раніше «по довіреності» автомобілі: покрокова інструкція та ціна питання

Якщо раніше ви продали автомобіль (чи кілька) лише оформивши нотаріальну довіреніабо навіть без неї, (передавши свідоцтво про реєстрацію з рук в руки) – радимо закрити всі питання із «завислими» на вас автомобілями. Потенційні ризики для юридичного власника – отримання «листів щастя» з «чужими гріхами», та необхідність оббивати пороги державних інстанцій, щоб довести свою невинуватість. Якщо ж не вдасться довести, що фактичний порушник не ви, доведеться платити штраф, - а то й мати задушевну бесіду з виконавчою службою. Одразу зазначимо, схема «я подзвоню у поліцію та заявлю про викрадення авто» - не найкраща ідея, а навіть навпаки – можна догратись до порушення проти вас кримінальної справи за статтею 383 ККУ, за що «світить» від виправних робіт до позбавлення волі до двох років. Як вчинити правильно, як переконати фактичного власника погодитись переоформити авто, що і в якій послідовності робити – ми розкрили у спеціальному матеріалі. Детальніше про те, як «зняти з себе» продані автомобілі…

Хто такі «інспектори з паркування»: що треба знати водіям

Окрім поліції, за порушення правил паркування право складати постанови отримають і муніципальні інспектори з паркування. Ці люди зможуть самостійно зафіксувати факт порушення на фотокамеру, оформити штраф, та залишити про це повідомлення на склі авто, а в окремих випадках – навіть викликати евакуатора. Присутність водія при цьому не обов’язкова – про фіксацію порушення він дізнається вже побачивши «тікет» під щіткою «двірника», чи отримавши поштою «лист щастя». Досі актуальний варіант «я не я і машина не моя», тобто коли водій сидить в офісі біля парковки, позирає у вікно та чекає поки у патрульних увірветься терпець і вони поїдуть геть, тепер стане неактуальним. Детальніше про «інспекторів з паркування»…

Як не стати «жертвою евакуатора»: готуємось до нового закону

Звісно, ніхто з нас не має наміру «відхопити» штрафа, та часто-густо трапляється так, що у вирі буденних справ можна й упустити з виду якісь дрібниці, на кшталт заборонного знаку чи дорожньої розмітки. Та пізніше «дрібниця» може «вилізти боком» - доведеться пішки йти і шукати свого «залізного коника» по місцевих штрафмайданчиках. Щоб не довелось крутити очима, шукаючи щойно залишену «на 5 хвилин» автівку, та у стресі хапати ротом повітря, немов сом, витягнутий на берег, ознайомтесь, у яких випадках може бути застосовано евакуацію транспортного засобу - і просто не порушуйте. Детальніше про випадки, коли може бути застосовано евакуатор…

Листи щастя та «євробляхи»: як щодо них діятиме новий закон про паркування

Вересень для водіїв авто на іноземній реєстрації обіцяє бути цікавим: можливо, нарешті буде вирішене питання із розмитненням, і «євробляхи» просто зникнуть як клас, відійшовши в історію. Та поки рішення щодо податків десь от-от на підході (вже не перший рік), не варто себе тішити думкою, що «листи щастя» у Польщу чи Литву не надсилатимуть, і новий закон безсилий проти «євроблях». Насправді навпаки – у разі порушення на водіїв нерозмитнених авто чекають куди більші санкції, ніж на власників легально зареєстрованих в Україні транспортних засобів. Маючи «євробляху», або авто, зареєстроване в АР Крим чи на території ОРДЛО, краще сказати тверде «ні» внутрішньому голосу, який радить стати «героєм парковки». Детальніше про новий закон про паркування та «євробляхи»…

Що робити, якщо ви отримали «листа щастя» або паркувального «тікета»?

Якщо порушник ви, і у вас немає заперечень щодо правомірності винесення постанови – не зволікайте і сплатіть штраф, а точніше навіть половину від зазначеної суми у строк до 10 банківських днів. Далі доведеться сплачувати вже 100%, без знижок. І не забувайте, що після закінчення строку в 30 календарних днів, справа буде передана у виконавчу службу. Якщо ж ви не згідні з порушенням, або отримали «листа щастя» за давно продане авто – вихід є, і не обов’язково у вікно. Ми розглянули усі ймовірні сценарії розвиту подій, та дали рекомендації, як у діяти у тому чи іншому випадку. Детальніше про штрафи, їх оплату та порядок оскарження…

У підсумку зазначимо, що уважність та самодисципліна після 27 вересня стануть добрими помічниками щоразу, коли ви прийматимете рішення про паркування авто в тому чи іншому місці. Найкращий спосіб уникнення штрафів та евакуаторів – не порушувати вимог закону. Втім, навіть якщо якась халепа ненароком й трапиться – ви вже знаєте як діяти!

Джерело.

2ogoloshenya