Картинки по запросу іловайський котел

Українське військове командування віддало наказ наступати на Іловайськ 2014-го.

Початок бою припав на 7 серпня, загинули 3 воїна 40 батальйону ЗСУ "Кривбас". Журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов у Facebook опублікував документи і шифрограми від серпня 2014-го.

Копії наказів військового командування

"Це оригінали бойових наказів по заняттю Іловайська, які отримав 40 батальйон. З номерами шифрограми - все передано до військової прокуратури. І чітко видно, ким підписані шифрограми про передачу 40 батальйону з сектора "Д" у сектор "Б" для наступу на Іловайськ, - начальником штабу АТО на території Донецької та Луганської областей генералом Віктором Назаровим. Командувачем АТО на території Донецької та Луганської областей був Віктор Муженко", - написав Бутусов.

Він зазначив, що ці шифрограми поки лежать в архіві. Тоді сектор "Б" отримав наказ Муженка здійснити оточення Донецька з двох напрямків, з півночі та півдня.

Копії наказів військового командування

"Справа щодо подій в Іловайську повністю розслідувана, все встановлено. На жаль, з 2016-го року справа щодо Іловайська лежить без руху в Генеральній прокуратурі. Генеральний прокурор Юрій Луценко не сміє передати ці справи до суду, оскільки справа є для генералів справжнім вироком. Сподіваюся, на 4 річницю вторгнення РФ, на військовому параді Головнокомандувач щось скаже на цю тему на Хрещатику, люди повинні знати, хто гальмує винесення до суду найважливішої справи", - додав Бутусов.

В Іловайському котлі російські війська вбили 366 українських воїнів. 429 бійців отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 потрапили у полон. ЗС України понесли значні втрати озброєння та техніки на майже 300 млн грн. Такі офіційні результати розслідування трагедії оприлюднила Генеральна прокуратура 14 серпня 2017-го.

Джерело