Не можна просто взяти і знизити тарифи: Шмигаль заявив аж про два підходи

Українська влада кілька тижнів тримала на паузі питання щодо підвищення тарифів як і не помічала протестів по всій країні. Проте після "термінової" наради у Президента Володимира Зеленського у Кабміні спішно відрапортували правда не про зниження тарифів, а про два підходи, які можливо дозволять їх знизити.

Про це зокрема йдеться і у дописі Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля у Facebook, пише УНН.

За словами Шмигаля, “на виконання доручення Президента України... було напрацьовано два підходи, які дозволять суттєво знизити тарифи на газ для населення”.

“Перший підхід — це формування тарифів на газ за формулою „ціна на європейських хабах „мінус“ транспортування газу до України“, який пропонує Міністерство енергетики. Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил.

Другий підхід, який пропонує державна компанія „Нафтогаз“, — це посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить „Нафтогаз“. Крім того, пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. Очікуваний результат: посилення конкуренції та, як наслідок, суттєве зменшення платіжок для українців”, — написав Шмигаль.

Раніше Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг розпочинає перевірку газопостачальників, які мають найвищі тарифи на транспортування газу.

Додамо, що ще у грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів для людей на майже 50%, але щось пішло не так.

Також варто відзначити, що ще 22 грудня УНН повідомив, що новопризначений в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко і уряд скасують пільговий тариф для населення на електроенергію.

А вже 28 грудня 2020 року влада офіційно зробила українцям “подарунок під ялинку”: з 1 січня 2021 року була скасована пільгова ціна на електроенергію для населення — тепер ціна становить 1,68 грн за 1 кВт-год.

Водночас ГК “Нафтогаз України” повідомила про підвищення ціни на газ для своїх побутових клієнтів за місячним контрактом — з 6,33 грн/куб. м у грудні до 7,22 грн/куб. м у січні наступного року — на 14%, підключення до річного тарифного плану для нових клієнтів призупиняється з нового року.

Далі, вже 4 січня поточного року, НКРЕКП оприлюднило дані для 43 газорозподільних компаній. Найнижчий тариф на транспортування газу заплатять споживачі столичного “Київгазу” — 0,31 грн за куб. м, а також споживачі “Харківміськгазу” — 0,35 грн за куб. м, і “Кременчукгазу” — 0,39 грн за куб. м. У свою чергу найвищу вартість розподілу і транспортування газу отримали споживачі послуг компанії “Газовик” — 2,55 грн за куб. м. Як буде діяти в цій ситуації національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, наразі ще невідомо.

Варто відзначити, що 17 грудня Верховна Рада не підтримала Юрія Вітренко на посаду міністра енергетики, зокрема через його антисоціальну політику. Втім, вже 21 грудня за усною вказівкою з ОП Володимира Зеленського Вітренко був призначений в.о. Міністра замість Ольги Буславець. Раніше Вітренко був топ-менеджером “Нафтогазу”, який збільшив вартість газу для населення з 1,4 грн до 6,9 грн за куб. м.

2ogoloshenya