Затримали чоловіка, який крав із храмів гроші і срібло

Поліція затримала 40-річного жителя Сторожинецького району Чернівецької області, який обкрадав церкви. Чоловік переховувася від правоохоронців у Тернополі.

Раніше він уже був судимий за крадіжки.

Собор у Чернівцях обікрали на початку грудня минулого року. Зловмисник вночі розбив металопластикове вікно і виніс із храму срібні прикраси, блок відеоспостереження, 2 тис. грн із каси та гроші зі скриньки пожертв.

Через місяць із підсобного приміщення ще однієї церкви вкрали 19 тис. грн і срібні вироби на 14 тис. грн. Правопорушник заховався ввечері в соборі. Коли закрили приміщення, скоїв злочин.

Організовувати крадіжки підозрюваному допомогали ще троє осіб: його 41-річна співмешканка з 18-річним сином та 27-річний чоловік. Разом вони винаймали квартиру.

Пасинок спостерігав за обстановкою навколо храму і телефоном передавав злочинцю інформацію про людей, котрі були поблизу. Інші двоє подільників здавали викрадені речі до чернівецьких ломбардів.

Отримані гроші ділили порівну та витрачали їх на власні потреби.

За фактами обох крадіжок слідчі відкрили кримінальні провадження. Зараз організатора тримають під вартою. Міру причетності до злочину співучасників встановлює поліція.

Джерело