Справа жінки-опікуна, яка знущалася над своїми підопічними, передана до суду.

Про це повідомляє пресслужба облпрокуратури.

Місцева прокуратура направила до суду звинувачувальний акт стосовно 56-річної громадянки за вчинення кримінальних злочинів, передбачених ч.1,2 ст.127, ч.2 ст.146 і ст.166 УК України (тортури, незаконне позбавлення волі людини, злісе невиконання обов'язків по догляду за дитиною чи за обличчям, стосовно якого встановлена опіка чи опікунство).

Нагадаємо, у серпні 2019 за повідомленням служби по справам дітей Центральної районної у Дніпрі ради правоохоронцями був встановлений факт домашнього насилля над малолітньою дитиною. Так, за місцем проживання громадянки знайшли 8-річного хлопчика, який сидів на підлозі, прикований металевим ланцюжком за шию до ліжка із зав'язаними очима. Також у квартирі знаходилось ще троє підопічних жінок. Усі вони систематично наражалися на домашнє насилля.

Лікарі діагностували в дітей затримку в розвитку, вчинення психічних та фізичних травм шляхом нанесення побоїв (таким чином опікун заставляла дітей дотримуватися прийнятної для неї поведінки вдома і карала за порушення),

Усіх дітей з родини опікуна вилучили та помістили в центр соціально-психологічної реабілітації, де вони знаходяться і зараз.

Встановлено, що опікун дітей працювала замісником директора по навчально-виховній роботі одній з шкіл міста. На період проведення досудового розслідування і судового розгляду жінку тримають під вартою.

Наразі судовий розгляд кримінального провадження триває.

Джерело.