Анонсоване російськими пропагандистами шоу про примирення у телеефірі бійців ВСУ і бойовиків "ДНР" та "ЛНР" дійсно відбулося. От тільки люди, які приїхали на РосТБ під виглядом українських воєнних, виявилися не зовсім воєнними, і не зовсім українськими.

Особистості самозванців – учасників передачі "Окопна правда" на "Росія 24" – розкрила команда "Воєнного навігатора України". У студії росТБ засвітився харків'янин Олександр Мединський. Його знають як колишнього активіста дугинського "Євразійського союзу молоді", а також як відеоблогера і фігуранта бази "Миротворець". В російських медіа Мединського люблять цитувати за регулярні заяви проти ВСУ. До того ж в останньому телеефірі харків'янин стверджував, що начеб то брав участь у бойових діях на боці України. Підтверджень цьому Мединський не довів – глядачам пропонують повірити на слово.

мединский

Крім того, ветеран ВСУ в телеефірі назвався Олексієм Грживачем. Його дійсно з певною долею допуску можна зарахувати до учасників війни – він деякий час був районі АТО як кашовар. Після появи на російському шоу Грживач також потрапив до бази "Миротворець".

миротворец

Третій учасник передачі, представлений як "ветеран ВСУ", насправді Віталій Плошкін – автор пропагандистського проросійського сайту "Антифашист". У своїх статтях Плошкін регулярно ображає Україну, українців, і відповідно збройні сили держави.

Нагадаємо, що російські пропагандисти зараз активно освоюють новий тренд: періодично "розвідують" з приводу можливого примирення українського та російського народів. Для цього акуратно вкидаються тезиси про те, що "війну почали політики, а народам нічого ділити", та інші кремлівські нарративи.

Частиною такої спецоперації повинен був стати телеміст "Треба поговорити".

передача

Джерело.