Результат пошуку зображень за запитом "Співробітники спецслужб США і Китаю побилися через американську "ядерну валізку""

Співробітники служби безпеки президента США влаштували бійку зі своїми китайськими колегами під час візиту Дональда Трампа до Китаю в листопаді 2017 року, однак про інцидент стало відомо тільки зараз.

Під час візиту президента США Дональда Трампа в Дім народних зборів у Пекіні в листопаді 2017 року співробітники служби безпеки китайського парламенту відмовилися пропустити в будівлю помічника американського президента, відповідального за транспортування "ядерної валізки".

Керівник апарату Білого дому Джон Келлі наполіг, щоб співробітник спецслужб із "ядерною валізкою" перебував разом із Трампом, однак того схопив за руку охоронець парламенту, намагаючись перешкодити. Агент із "валізою" вступив у сутичку, відштовхнув китайця і повалив його на підлогу.

Пізніше представники китайських спецслужб перепросили за інцидент у американців і попросили не оприлюднювати його.

У "ядерній валізці" містяться коди доступу, що дають можливість президенту США віддати наказ про застосування ядерної зброї, коли він перебуває поза стаціонарними командними пунктами. Уміст і принцип дії "ядерної валізки" президента США є державною таємницею. Співробітник секретної служби з "ядерною валізкою" зобов'язаний завжди перебувати біля глави держави.

Джерело

https://t.me/vkkpinfo