Країни, в яких кожна друга студентка виглядає як ікона стилю - бовтаються в четвертій десятці світового рейтингу щастя.

Індекс щастя і манера одягатися

Чим щасливіша людина – тим простіше вона одягається. До цього несподіваного висновку мене підштовхнув щорічний звіт ООН про рівень щастя в світі.

З 2011 року щорічно проводиться дослідження світового щастя. Так, не смійтеся. Серйозні вчені розробили технології, і тепер вимірюють у людей в різних країнах рівень їх об'єктивного благополуччя, а також їх власну суб'єктивну оцінку того, наскільки гарне їхнє життя. А потім порівнюють показники і складають рейтинг країн за рівнем щастя їх громадян.

 Ð§ÐµÐ¼ счастливее люди живут, тем проще они одеваются

У 2017 році перша десятка щасливих країн виглядає так:

  1. Норвегія
  2. Данія
  3. Ісландія
  4. Швейцарія
  5. Фінляндія
  6. Нідерланди
  7. Канада
  8. Нова Зеландія
  9. Австралія
  10. Швеція

У тому ж складі, тільки міняючись місцями всередині першої десятки, ці країни лідирували і в минулі роки.

Знаєте, що об'єднує ці країни? Крім того, що там дуже високий рівень життя, приголомшливі соціальні стандарти і взагалі майже комунізм (в хорошому сенсі цього слова? З точки зору модного блогера, всі ці країни об'єднує надзвичайно просте, без вишукувань ставлення місцевих жителів до одягу!

Країни-законодавці світової моди і стилю; країни, на вулицях яких стріт-стайл фотографи вихоплюють один за іншим ідеальні модні образи; країни, в яких кожна друга студентка виглядає як ікона стилю - бовтаються в четвертій десятці світового рейтингу щастя. Франція на 32 місці, Іспанія на 37. Італія, де кожна дитина (будь-якої статі) від народження знає, як правильно підвертати штани - взагалі на 50 місці! Із 157 досліджених країн, тобто майже в третини країн на Землі люди живуть щасливіше, ніж італійці!

Чем счастливее люди живут, тем проще они одеваются

А що в щасливих країнах? А там ніхто не заморочується тим, на скільки міліметрів підвертати штани згідно з останніми постановами журналу VOGUE. Носять те, в чому комфортно, і не особливо паряться, стильно це чи ні. Джинси / майки, кеди / кросівки, толстовки і парки. У Данії чи Голландії йде попереду пара - і не відразу зрозумієш, хто з них хлопчик, хто дівчинка, настільки однаково вони одягнені.

Деякі мої знайомі чоловіки були б страшно незадоволені тим, як одягаються жінки, наприклад, в Швеції. «Нема на що дивитися», - сказали б вони. «Це хіба жінки?», - сказали б вони. Але ось парадокс, судячи з результатів дослідження, Швеція - це дуже щаслива країна. Значить, ці жінки не відчувають себе нещасними від того, що вони не носять спідниці-олівець і не несуться з раннього ранку на роботу на 10-сантиметрових підборах, з укладанням і повним макіяжем. І більш того, чоловіки в цих країнах теж явно не відчувають нестачі щастя від того, що їх жінки не виглядають 24/7 як експонат на виставці досягнень світової фешн-індустрії.

Можливо, для щастя зовсім не обов'язково слідувати модним трендам і ретельно підбирати форму спідниці до типу фігури?Можливо, можна бути щасливою і в простому одязі без викрутасів?

Можливо, коли людина відчуває себе щасливим, захищеним і спокійним, коли йому не треба щодня комусь щось доводити і щосили демонструвати свій (часто уявний) статус - то такій людині в джинсах і толстовці дуже навіть зручно насолоджуватися життям?

Я недавно писала про те, як просто і розслаблено одягаються жінки в Ізраїлі. Так ось, Ви не повірите, але Ізраїль в міжнародному рейтингу щастя - на 11 місці. Відразу після першої десятки.

А Ви як думаєте, загальний рівень щастя і задоволеності життям впливає на те, як жінки одягаються? Або це просто збіг?

Джерело.