Цей день в історії: кінець жахливої афганської авантюри «кремлівських старців»

1926 - було виголошено найдовшу в історії парламентську промову (депутат Мартінсон в Державній думі Естонії, 11 годин).

1931- вийшов перший фільм про графа Дракулу.

1947 - спеціальною постановою уряду СРСР в Радянському Союзі заборонено шлюби між радянськими громадянами та іноземцями.

Цей день в історії: кінець жахливої афганської авантюри «кремлівських старців»

1965 - у Канаді запроваджено новий прапор - червоно-білий з кленовим листком. Цей стяг прийшов на зміну "Королівському прапору Співдружності", відомому під назвою "Юніон Джек". Першим його було піднято над будівлею канадського парламенту в Оттаві.

1969- Р.Г.Едвардс із Фізіологічної лабораторії Кембриджського університету вперше здійснив штучне запліднення людської яйцеклітини.

1971- у Великій Британії офіційно введено десяткову систему мір і величин, яка змінила так званому 12-шилінгову, що використовувалась протягом майже 1200 років.

1989 - керівництво СРСР оголосило, що територію Афганістану залишив останній радянський солдат. Таким чином закінчилась більш, ніж дев'ятирічна військова інтервенція Радянського Союзу в сусідню державу, в якій і сьогодні ще триває громадянська війна. Захищати революцію в "братерській" країні були прикликані понад 150 тисяч українців. Більше трьох тисяч з них загинули під час цієї війни, сім тисяч повернулися в Україну інвалідами, близько 2 тисяч вважаються полоненими і без вісті зниклими; уже дома, від ран, хвороб і самогубств померли більше 4 тисяч українських "афганців". Всього з 1979 року в Афганістані загинуло понад 14 тисяч радянських солдат, більше 30 тисяч з них були поранені; з афганського боку втрати були ще жахливіші - біля 1.5 мільйона загиблих і майже 5 мільйонів біженців, що знайшли притулок в сусідніх Пакистані та Ірані.

Цей день в історії: кінець жахливої афганської авантюри «кремлівських старців»

2005 - у США започаткували популярний відеосайт YouTube. Завдяки простоті та зручності використання, YouTube став одним із найпопулярніших місць для розміщення відеофайлів. Служба містить як професійні кліпи так і любительські відеозаписи, включаючи відеоблоги.

Джерело