Корабель XVII ст., який перевозив скарби на $10 млн, виявили британські дослідники.

Дайвери під керівництвом підводного археолога Девіда Гіббінса знайшли гармати і якір. Місцезнаходження скарбу залишається невідомим, пише New York Post.

Торговельне судно "Президент", що належало Ост-Індській компанії, затонуло 1684 року, коли поверталося з Індії. Воно було навантажене перлами і діамантами. У кораблетрощі вижили двоє людей, які зуміли зачепитися за скелі і дістатися до берега затоки Маунтс, розташованого поблизу міста Портлівен в Англії. Голландський картограф Йоганн ван Келлен зазначив на карті графства Корнуолл місце корабельної аварії.

Останки судна виявили 20 років тому, але Акт про охорону затонулих суден 1973-го не давав їх вивчити. Відтоді фрагменти корабля занесло піском.

Урядова організація Historic England дала дозвіл Гіббінсу і його команді на дослідження уламків "Президента", які через недавні шторми знов з'явилися на поверхні дна.

За словами фахівців, з моменту аварії корабля скарби залишалися недоторканими. Їх можуть відшукати після подальших досліджень.

У Карибському морі виявили затонулий іспанський корабель, на борту був вантаж золота, срібла і коштовних каменів на $17 млрд. Знахідку виявили 2015 року. Зараз опублікували офіційну інформацію.

Джерело