Недобросовісні мешканці вулиці Черняховського знову забили зовнішню каналізацію біля своїх будинків рештками побутових відходів, пінопластом, ганчір’ям, засобами жіночої гігієни; серед «знахідок» є навіть пляшка.

Для того, аби ліквідувати таку проблему, сантехніки витратили половину робочого дня. Покарати ж винуватця – неможливо. Про це розповів заступник генерального директора з водопостачання та водовідведення КП МТВЕ Боднар Сергій Леонтійович. З його слів, працівники підприємства регулярно розчищають каналізацію від сторонніх предметів. «Каналізацію забивають ганчір’ям, будівельними відходами. Трапляються прокладки, тампони, серветки, киші і кістки тварин, пластмасові труби, шматки бетону та цегли. Щоб повноцінно ліквідувати «затор», потрібно розрізати трубу. Однак для цього потрібно і часу більше витратити, і ресурс відповідний залучити. Тому наші працівники спочатку «вибивають пробку» спеціальним обладнанням. Значно складніше вирішити проблему, якщо забився каналізаційний колодязь. Доводиться гаками по шматках діставати засмічення, що забирає чимало часу, а потім промивати гідромашиною але лише в літній період. Чимало труднощів виникає, коли мешканці намагаються самостійно прочистити каналізацію гантелями, гирями і при цьому часто псують труби, після чого доводиться витрачати гроші на нові матеріали»

Вирішити проблему можна шляхом інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення (розвішувати оголошення, попередження), громадського обговорення і вихованням дітей: у школі і вдома їм мають пояснювати механізм роботи систем водовідведення. Нормальна, освічена людина повинна вміти правильно користуватися каналізацією. Можливо, слід переймати закордонний досвід: наприклад , відомо, що в Ізраїлі ніколи зловмисників не шукають, а, прочистивши трубу, штрафують усіх жителів будівлі на значну суму.

На данном изображении может находиться: на улице

На данном изображении может находиться: дерево, дом, небо, на улице и природа

На данном изображении может находиться: на улице

На данном изображении может находиться: на улице

На данном изображении может находиться: на улице

Джерело.