Фото Кам’янця-Подільського потрапило в ТОП-10 світлин пам’яток культури України

Світлини споруд, розташованих у Кам’янці-Подільському та селі Зіньків Хмельницької області визнали кращими серед майже 50 тисяч, надісланих на конкурс.

10 найкращих робіт обирали у рамках міжнародного конкурсу фотографій б’єктів культурної спадщини для Вікіпедії під назвою «Вікі любить пам’ятки».

У 2020 році на конкурс подали понад 47 тисяч світлин та відео пам’яток культури України, що є рекордом за всі роки проведення конкурсу в Україні. Протягом вересня свої роботи подали 550 авторів. За кількістю фото Україна посіла перше місце серед 50 країн-учасниць!

Найкращими, за оцінками журі, стали світлини пам’яток, розташованих у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Львівській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях та місті Київ.

Світлина Гончарської вежі у місті Кам’янець-Подільський посіла 5 місце у ТОП-10 кращих. Також фотографія стала найкращою у Хмельницькій області. Автором є Микола Кальченко.

На 8 місці ще одне фото з Хмельниччини, панорамний знімок костелу Святої Трійці, що в селі Зіньків. Автором знімка є неодноразовий переможець конкурсу у декількох номінаціях Сергій Зисько.

Більшість об’єктів — пам’ятки архітектури, також є одна пам’ятка археології та пам’ятка історії. Ці фотографії представлять Україну на міжнародному етапі конкурсу, де позмагаються з переможцями інших країн.

Нагадаємо, Фото Кам’янець-Подільської фортеці перемогло у двох номінаціях конкурсу від Вікіпедії