Сапера з Кам’янця-Подільського нагороджено орденом «За мужність»

19 листопада президент України нагородив військовослужбовця Об’єднаного навчально-тренувального центру Сил підтримки Збройних Сил України старшого лейтенанта Пилипа Гука орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Про це повідомляють у пресслужбі командування.

Нагороджено старшого лейтенатна за вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, виявлену під час бойових дій, зразкове виконання службових обов’язків та високий професіоналізм.

У 2017 році інструктор відділення спеціальної підготовки Центру розмінування ЗС України Пилип Гук брав участь в миротворчій операції, перебував у складі Міжнародних сил зі сприяння безпеки в Ісламській Республіці Афганістан.

Військовослужбовець проявив неабиякий героїзм під час знешкодження замінованого автомобіля, який знаходився у передмісті населеного пункту.

Оцінивши ситуацію, лейтенант Гук вирішив використати пристрій із дистанційним керуванням для візуальної перевірки салону автомобіля, під час якої камера зафіксувала 4 ємності жовтого кольору, детонуючий шнур та каністри з пальним між переднім та заднім сидіннями транспортного засобу.

Оскільки пристрій з дистанційним керуванням не зміг отримати доступ всередину автомобіля, офіцер підійшов до транспортного засобу, відчинив його двері та за допомогою спеціального обладнання для дистанційної роботи сапера витягнув небезпечний вантаж з транспортного засобу. Після цього смертельну знахідку було вивезено у безпечне місце та знищено.

Командування НАТО високо оцінило професіоналізм, хоробрість, рішучість і самовіддачу українського офіцера-сапера, який, ризикуючи власним життям, швидко виконав поставлене завдання і убезпечив мирне населення та персонал Навчально-тренувального табору «Захід» від непоправного.

Після цього випадку лейтенанта  Пилипа Гука нагородили «Медаллю НАТО за особливі заслуги під час проходження служби».

Як зазначено у нагородному листі, перебуваючи в складі Міжнародних сил зі сприяння безпеки в Ісламській Республіці Афганістан, лейтенант Пилип Гук дотримувався найкращих традицій Альянсу, демонструючи надзвичайну хоробрість і вагомий внесок при виконанні поставленого завдання, за які він отримав повагу та визнання серед усіх представників Альянсу.

До речі, за нашою інформацією подібною нагородою в Україні відзначено лише двох військовослужбовців, які брали участь в миротворчих операціях.