У Дунаївцях запрацює "Пересувний інтерактивний музей-лабораторія для дітей"

Музей-лабораторія матиме інтерактивні експонати природничо-математичного спрямування для дітей різного віку

У Дунаївцях буде реалізовано проєкт «Пересувний інтерактивний музей-лабораторія для дітей», який отримав перемогу у конкурсі партнерських ініціатив, що стосуються реагування на виклики, протидії і зменшення впливу пандемії COVID-19, в рамках пілотного проєкту «Посилення партнерство для сталого розвитку», що впроваджується UNDP Ukraine/ПРООН в Україні на кошти, виділені урядом Швеції.

Проєкт передбачає створення пересувного музею-лабораторії з інтерактивними експонатами природничо-математичного спрямування для дітей різного віку.

15 інтерактивних експонатів розкривають різні теми з фізики, хімії, математики чи біології, які є важкими для розуміння для дітей чи дорослих, через практичну взаємодію, ігрову форму подачі інформації, емоції і захоплення. Це, наприклад, мобільна біолабораторія; експонат для вивчення внутрішньої будови тіла людини; аеростіл, який пояснює молекулярну фізику; безструнна арфа на лазерних датчиках; інтерактивна пісочниця; та інші.

Як повідомили у пресслужбі Дунаєвецької ОТГ, музей може працювати як в школах, будинках культури тощо, так і на відкритому просторі в умовах карантинних заходів, має автономні джерела енергії.

«Ідея проєкту полягає в тому, щоб діти в ігровій формі, на цікавих і яскравих експонатах, змогли вивчати складні для розуміння природні явища, фізику, хімію, біології і так далі», – розповідає менеджерка Агенція регіонального розвитку Хмельницької області (АРР) Юлія Канарська.

Такий формат навчання буде мати перевагу в часи пандемії перед класичними підходами до навчання дітей у школах, так як він може пересуватись і відвідувати різні населені пункти, навчальний процес може відбуватись на відкритому повітрі та охоплювати велику кількість учнів без скупчення в одному закритому приміщенні.

Окрім того, проєкт дає можливість долучати дітей і учнів з тих населених пунктів, де завжди не вистачає технічної та матеріальної бази з природничих наук у школах, до актуальних, новітніх засобів освіти без залучення великої кількості коштів.

Загальна вартість проєкту - 1,5 млн. грн.