Сьогодні депутати Кам'янець-Подільської міської ради під час засідання 78 позачергової сесії прийняли звернення до Президента України В. Зеленського, Голови Верховної Ради України Д. Разумкова, народного депутата України І. Марчука щодо недопущення капітуляції України у російсько-українській війні.

Підтримали це рішення 20 народних обранців.

 

 

Текст звернення:

 

Президенту України

Зеленському В.О.

 

Голові Верховної Ради України

Разумкову Д.О.

 

Народному депутату України

Марчуку І.П.

Ми, депутати Кам’янець-Подільської міської ради, заявляємо про те, що анонсований 1 жовтня 2019 року Президентом України Володимиром Зеленським документ, підписаний учасниками тристоронньої контактної групи у Мінську з реалізації так званої «формули Штайнмаєра» є неприхованою здачею національних інтересів і початком капітуляції України у російсько-українській війні.

У той час, коли наші воїни захищають Україну від збройної агресії Росії, головну відповідальність за долю України несе найвище керівництво держави, зокрема, Президент України. Як Глава держави і Верховний Головнокомандувач має усвідомлювати, що його позиція у питанні припинення російської агресії не повинна визначатися кон'юнктурними політичними міркуваннями та не може ігнорувати колосальну ціну, сплачену українською нацією за свою незалежність. Він має розуміти, що в українсько-російських відносинах виник не ситуативний конфлікт, а чергова спроба Росії знищити Україну як незалежну державу.

Увесь український народ прагне свободи, миру і безпеки. Запорукою цього є суверенна і соборна українська держава. У боротьбі за її створення і утвердження віддали свої життя мільйони українців. Святий обов'язок кожного з нас пам'ятати та шанувати жертовність найкращих синів і дочок українського народу.

Наголошуємо, що факт остаточного виведення та повної відсутності всіх збройних формувань Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях у порядку, визначеному Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», встановлюється міністром оборони України та міністром внутрішніх справ України шляхом спільного подання Президентові України, який виключно на цій підставі приймає відповідне рішення. Лише тоді може стартувати завершення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях визначене окремими рішеннями Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України.

Підкреслюємо, що втручання будь-яких осіб, незалежно від посади, в тому числі учасників різних тристоронніх контактних груп, Міністра зовнішніх справ України, керівників Офісу Президента України в управління заходами із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях не допускається.

Вимагаємо від Президента України, міністра оборони України, начальника Генерального штабу Збройних сил України захищати невіддільне суверенне право України на відновлення і збереження її територіальної цілісності в межах міжнародно визнаного державного кордону, включаючи територію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя:

  • за жодних умов не допустити надання «особливого статусу» окупованим територіям ні за т. зв. формулою Штайнмаєра, ні шляхом внесення змін до законодавства України;
  • притягнути до кримінальної відповідальності та позбавити громадянства усіх, хто зрадив Українську державу, працював на окупаційну адміністрацію, брав участь у бойових діях проти українських підрозділів та вчиняв інші злочини;
  • проводити вибори до органів місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях лише після повної деокупації та перепаспортизації всього населення, здійсненої шляхом перевірки кожної особи на наявність громадянства інших держав, на співпрацю з окупаційним московським режимом, на лояльність до України та відповідність статусу громадянина України;
  • запровадити реальний, а не «фейковий», як у грудні 2018 року, воєнний стан у прифронтових територіях і повну економічну, енергетичну, ресурсну та транспортну блокаду тимчасово окупованих територій, яку тримати до повної деокупації цих територій;
  • розірвати дипломатичні відносини, а також усі міжнародні договори з РФ та не відновлювати їх до повної деокупації Московією всіх українських територій;
  • домогтися реальних кроків на підтримку України від держав, які декларували безпеку та недоторканість кордонів України в обмін на відмову від ядерної зброї. Укласти двосторонні угоди зі США та Великою Британією про повномасштабну військову допомогу Україні, а також щодо надання летального озброєння та довгострокової військово-технічної допомоги.

Закликаємо усі патріотичні сили представлені у Верховній Раді України не підтримати нову редакцію закону України про особливий статус Донбасу та узаконення проведення місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях у окремих районах Донецької та Луганської областей.

Ні капітуляції!

 

Підтримано 78 (позачерговою) сесією Кам’янець-Подільської міської ради

VІІ скликання

03 жовтня 2019 року