20 вересня 2019 року кафедра образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка мала унікальну нагоду запросити всіх поціновувачів сучасних декоративних технік художньої обробки текстильних матеріалів на творчу зустріч з майстринею Рондою Денней. Ронда Денней – арт-печворк майстриня з США, міста Хьюстон, член IQA (International Quilt Association), неодноразовий учасник Міжнародних фестивалів клаптикового шиття в Хьюстоні. Твори авторки займали призові місця на багатьох міжнародних конкурсах. Ронда володіє унікальною авторською технікою: пігментне фарбування текстилю у поєднанні зі стежкою.

Зустріч у форматі лекції з мультимедійною презентацією і майстер-класом стала можливою і відбулася завдяки особистому знайомству і творчій співпраці з викладачами кафедри Наталією та Іллєю Лашками, на запрошення яких художниця відвідала наше місто і люб’язно дала згоду на співпрацю з університетом.

Ронда – художниця, яка працює в авторській техніці поєднання живопису з квілтом! На запитання, як їй спало на думку працювати в саме такій унікальній манері, Ронда з дивовижною, «фірмовою» американською посмішкою відповіла: «Просто я люблю малювати і обожнюю квілт. Й одного разу я вирішила поєднати ці речі. Ось що з цього вийшло!». А вийшло справді мистецьке диво! Усі присутні мали можливість переконатись у цьому, роздивляючись  прекрасні авторські картини-квілти.

 

Ронда багато розповідала про себе, про своє життя, свої захоплення. Про ті прості й  милі речі, які оточують її і надихають на створення робіт… Провідною темою творчості Ронди є тварини, яких вона просто обожнює і створила цілий цикл робіт, присвячений саме їм. «Вовк», «Хамелеон», «Цап Гаррі», «Зебри», «Папуги», «Золоті нитки» та інші роботи, у яких дивовижним чином передана пластика тварин, особливості їх поведінки, фактура шкіри та хутра, вираз очей, які бачать у людині кращого друга. На питання про те, скільки часу майстриня  витрачає на створення однієї роботи, Ронда відповіла, що завжди хоче порахувати цей час і завжди забуває це зробити, коли розпочинає роботу. Процес створення квілтів так захоплює її, що інколи вона навіть забуває про те, що треба поїсти. Справжня творча особистість, людина, щиро закохана у життя і улюблену справу, Ронда залюбки ділилася секретами своєї майстерності: розкривала нюанси техніки виконання, розповідала про матеріали, які використовує, фарби, якими власне і робиться тонування основи для квілта. Все це давало всім присутнім розуміння того, який титанічна, кропітка праця стоїть за створенням справжніх творів мистецтва – квілтів Ронди Денней!

Усі присутні, серед яких були викладачі й студенти нашої кафедри, а також представники мистецьких закладів Кам’янця-Подільського – міської дитячої  школи мистецтв, НВК №9, Коледжу культури –  відмітили надзвичайно високий професійний рівень майстерності художниці у поєднанні з дивовижною щирістю і надзвичайною привабливістю як людини. Ронда у свою чергу подякувала присутнім за увагу і теплу атмосферу творчого і емоційного  спілкування. Зустріч проходила під патронатом Міжнародного відділу КПНУ ім. І. Огієнка. Особливу подяку висловлюємо за синхронний переклад лекції, який прекрасно здійснила викладач кафедри іноземних мов Дар’я Хохель.

                                                           Наталія Мендерецька

                                                 викладач кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва