Проблеми збереження  та охорони пам’яток історії та культури не можуть залишити байдужими будь-яку свідому людину, громадянина. Особливо гострою ця тема виступає у наш, такий не простий час. Відомий вислів про те, що у народу, який забуває своє минуле – не має майбутнього, як найкраще ілюструє потребу в подібного роду заходах.

Реальним кроком у справі збереження культурно-історичних пам’яток нашого міста  став проведений 18 вересня 2019 року у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбувся науково-практичний семінар "Мистецтво Хмельниччини: історичні ремінісценції". Семінар був підготовлений і проведений кафедрою образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва спільно з Українським товариством Охорони пам’яток історії та культури Кам’янця-Подільського. Організували семінар проректор з науково-методичної роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Василь Кобильник, голова Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Кам’янця-Подільського Олег Петровський, завідувачка кафедрою образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва, доктор мистецтвознавства, професор Наталія Урсу.

Учасники семінару заслухали змістовні доповіді, з якими виступили і провідні науковці: викладачі кафедри ОДПМ та РТМ, кандидати мистецтвознавства – Алла Бренюк, Вікторія Віштаченко, кандидат історичних наук Ірина Паур. Теми доповідей стосувалися питань архітектурних пам’яток, іконопису та зображень Кам’янця-Подільського на поштових листівках минулого.

Семінар проходив жваво, в атмосфері зацікавленості і розуміння творення спільної справи. Доповіді обговорювались, на поставлені запитання давалися професійні, вичерпні відповіді. Повідомлення супроводжувалися презентаціями архівних та іконописних пам’яток краю. У рамках семінару була розгорнута виставка наукових публікацій викладачів кафедри стосовно основної теми наукової зустрічі.

 

                                                                                              Наталія Мендерецька