До 2026 року на Хмельниччині добудують два атомні блоки ХАЕС

"Енергоатом" планує завершення добудови енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС у 2026 році, повідомив глава правління Київського науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту "Енергопроект" (КІЕП) Юрій Малахов.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

"Передбачений термін завершення будівництва за нинішнім графіком - 2026 рік, тому слід орієнтуватися саме на нього. Ми впевнені, що готові вкластися", - сказав Малахов.

При цьому глава КІЕП зазначив, що т.в.о. президента НАЕК "Енергоатом" затвердив графік робіт по добудові з чіткими дедлайнами всіх етапів: від розробки проекту і проходження експертизи до завершення будівництва та введення енергоблоків в експлуатацію.

У той же час директор з інвестицій та перспективного розвитку НАЕК "Енергоатом" Тетяна Амосова звернула увагу, що старт проектування безпосередньо залежить від того, наскільки оперативно парламент розгляне законопроект про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 і №4 ХАЕС.

"Тим часом ми створили робочу групу. Зараз чеська сторона привезла свої пропозиції, і тепер кожного тижня ми в режимі відеоконференції будемо працювати над поточними питаннями", - пояснила вона.

За словами Амосової, на робочій групі крім іншого будуть обговорюватися питання меморандуму про співпрацю з компанією Skoda JS, а також укладення міжурядової угоди, яка дозволить "Енергоатому", зокрема, отримати кредит на будівництво ХАЕС-3 і ХАЕС-4 від Чеського експортного банку .