Відповідне розпорядження підписав голова ОДА. Як з’ясувалося, посадовець ще й службовим становищем зловживав. Це стало відомо після дисциплінарного розслідування.

 Хмельницький чиновник прив’язав собаку до машини та тягнув його по дорозі. Ця подія сколихнула Хмельниччину та всю Україну у листопаді 2019. Тоді шокуюче відео облетіло соцмережі. Десятки хмельничан вийшли на акцію протесту під стіни ГУНП у Хмельницькій області. Солдата, який врятував тварину, нагородили. А проти посадовця відкрили кримінальну справу за частиною 3 статті 299 Кримінального кодексу України (жорстоке поводження з тваринами).

У чиновника почалися й проблеми на роботі. 6 лютого на сайті ХОДА з’явилося розпорядження про дисциплінарне стягнення із Володимира Байдича. За дії стосовно Барсика, йому оголосили сувору догану.

В розпорядженні йшлося, що “поведінка державного службовця має відповідати очікуванням громадськості та забезпечувати довіру суспільства та громадян”. Дії Байдича викликали лише обурення. Тому доганою він не обійшовся.

Вчора, 12 лютого, стало відомо, що директора обласного архіву Володимира Байдича, який покалічив дворового пса матері, звільнили. Відповідне розпорядження також висвітлили на сайті Хмельницької ОДА. Його підписав Дмитро Габінет.  Причина - результати дисциплінарного розслідування. Як з’ясувалася, крім жорстокого поводження з тваринами, Байдич зловживав ще й службовим становищем.

“Комісія встановила, що Байдич Володимир Григорович, використовуючи повноваження директора Державного архіву Хмельницької області, перебуваючи у відрядженні відповідно до свого наказу від 18.11.2019 № 34-в, умисно та усвідомлюючи значення своїх дій, в особистих інтересах використовував службовий автомобіль”, - йдеться у розпорядженні голови ОДА. 

Наразі справою екс-чиновника займаються слідчі. В Красилівському відділі поліції журналістам vsim.ua повідомили, що чекають результатів експертизи із Харкова. Там мають детально описати характер травм, які отримав пес. Відповідно до них вирішуватимуть: Байдич відбудеться лише штрафом чи на нього чекає реальний термін.

На даний момент "справу Байдича" ми не можемо передати до суду, адже не маємо висновків експертизи. Її роблять у незалежній лабораторії, що розташована у Харкові. Наскільки це затягнеться невідомо, - розповів процесуальний керівник по справі Олександр Савчук.

Поки ж чиновнику загрожує до 8 років позбавлення волі. Однак про підозру йому так і не оголосили.

Джерело.

https://t.me/vkkpinfo