Керівник Антикорупційної прокуратури Назар Холодницький вважає, що антикорупційний суд не зможе запрацювати цього року.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП)  Назар Холодницький переконаний, що створення Антикорупційного суду нереальне в цьому році.

Таку заяву він зробив під час прес-конференції.

Холодницький зазначив, що зважаючи на темп роботи Верховної Ради України з питання обговорення цього законопроекту і голосування, а також знаючи реалії української політики,  сподіватися на те, що закон про Антикорупційний суд в Україні буде ухвалено у цьому році, немає підстав.

Також, за його словами, конкурси на посади суддів в Антикорупційний суд будуть набагато складнішими, ніж в Антикорупційну прокуратуру, куди під час третього етапу конкурсу з 300 осіб обрали 4 осіб.

“Це час, якого ми не маємо”, – резюмував Холодницький.

Нагадаємо, депутати провалили голосування за законопроект про створення в Україні Антикорупційного суду. 18 січня  Верховна Рада не змогла включити до порядку денного президентський законопроект про Антикорупційний суд.

 Також раніше з’явився офіційний висновок Міжнародного валютного фонду щодо президентського законопроекту про Антикорупційний суд. Міжнародні фахівці вважають, що його нинішня редакція суперечить виконанню Україною власних зобов’язань. Всього документ містить дев’ять заперечень щодо законопроекту.Також  нагадаємо, директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що суддям Антикорупційного суду доведеться виносити складні рішення, для чого потрібна сміливість. Але в будь-якому випадку такий суд потрібно створити в Україні. За його словами, створення такого інституту є головним завданням, оскільки в звичайних судах справи, передані НАБУ і Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, гальмуються.

Джерело