За отримані 300 тисяч доларів хабарів лікарку кам'янецької райлікарні оштрафували на 93 тисячі гривень

Лікарі Камʼянець-Подільської райлікарні підозрюються в організації схеми оформлення фіктивних історій хвороби і отримання групи інвалідності для зняття з військового обліку. Їхніми «послугами» користувались бажаючі уникнути мобілізації і поїхати закордон.

Лікарка-терапевтка районної лікарні у Кам'янці-Подільському разом із медсестрою за гроші допомагала отримати документи про інвалідність.

Йдеться про тисячі доларів за "послуги".

Як "Вечірній Кам'янець" повідомляв раніше: зафіксовано понад 100 фактів отримання хабарів на суму понад 300 тис доларів США.

Відомо, що у схемі незаконного збагачення задіяні троє жінок: лікарка-терапевтка, що очолювала лікарсько-консультативну комісію у райлікарні, медсестра, а також ще одна жінка, яка, судячи з вироку, стосунку до роботи у медзакладі не мала.

Учасниці групи мали чітко розподілені обов’язки: лікарка як організаторка схеми визначала суму хабарів та підписувала документи, необхідні для безперешкодного направлення осіб на проходження МСЕК. Спільниця, яка не працювала у лікарні, шукала охочих отримати довідки, повідомляла їм про умови та отримувала гроші. Медсестра ж «передавала частину грошей іншим учасникам групи та лікарям, які проводили обстеження осіб […] і виготовляли необхідні для встановлення груп інвалідності документи».

Всього слідчим вдалося задокументувати два епізоди, коли жінки за гроші сприяли у отриманні документів про інвалідність. Перший з них стався у лютому цього року. За отримання довідки про групу інвалідності 52-річна мешканка Хмельницького заплатила 4,2 тис. доларів. Наступний подібний випадок стався у квітні цього року, тоді замовниця заплатила жінкам 4,6 тис. доларів. Вже після цього їх затримали і провели у їхніх помешканнях обшуки.

У автомобілі виконавиці, яка безпосередньо отримувала гроші від замовників, поліція виявила 12,9 тис. доларів, а у кабінеті терапевтки – 18,8 тис. доларів. На час розслідування гроші вилучили.

Жінкам вручили підозри за ч.2 ст. 369-2 ККУ (зловживання впливом). Відомо, що усі троє обвинувачених визнали провину і підписали з прокурором угоди про визнання винуватості.

На засіданні 24 липня суддя Ксенія Шульга ці угоди затвердила та призначила штраф підсудним. Зокрема, терапевтка отримала 93,5 тис. грн штрафу. Медсестру та третю учасницю злочинної групи оштрафували на 90,1 тис. грн.

2ogoloshenya