На Хмельниччині у п'яного водія в розпал жнив вилучили комбайн на потреби ЗСУ

Теофіпольський районний суд визнав місцевого мешканця винним у тому, що він п’яним перебував за кермом зернозбирального комбайну “John Deerе”.

Правоохоронці зупинили чоловіка 12 серпня цього року близько 11 години в селі Коров`є. Водій відмовився проходити огляд на стан сп’яніння. Поліцейські склали на нього протокол та вилучили комбайн. За нетверезе кермування (ч.1 ст. 130 КУпАП) суд оштрафував його на 17 000 гривень з позбавленням права керувати транспортними засобами на рік. Однак, Феміда зацікавилась, на яких підставах було вилучено зернозбиральну техніку в розпал жнив, пише Хм.Інсайд.

За матеріалами справи, поліцейські, отримавши телефоном вказівку свого керівництва, вилучили комбайн з місця зупинки та помістили його на території місцевого ТОВ. Перегнав туди техніку сторонній водій, якого залучила поліція.

Суд звернув увагу, що статтею 130 КУпАП взагалі не передбачена можливість тимчасового затримання транспортних засобів працівниками поліції. А в разі виявлення у водія ознак сп’яніння, керування технікою передається іншій особі, яка має відповідне право, а також уповноважена водієм.

Того дня власник комбайну надав компетентного тверезого тракториста-машиніста, однак поліцейські його проігнорували. Також вони не склали жодних актів про затримання та вилучення комбайна. Лише пояснили, що зробили це “на виконання прийнятих на початку війни розпоряджень військового керівництва про вилучення транспортних засобів у водіїв, які керують ними в стані сп`яніння, на потреби Збройних Сил України”.

Відтак, суд дійшов висновку про відсутність будь-яких підстав та доцільності вилучення для ЗСУ зернозбирального комбайну в аграрія у розпал збору урожаю зернових. Тож постановив довести встановлені факти до відома керівника Волочиської окружної прокуратури, аби той дав правову оцінку діям правоохоронців.

Читайте також: Практика вилучення для потреб ЗСУ авто у п’яних водіїв на Хмельниччині не прижилася, - прокуратура

фото ілюстративне

2ogoloshenya