Практика вилучення для потреб ЗСУ авто у п’яних водіїв на Хмельниччині не прижилася, - прокуратура

Практику вилучення для потреб ЗСУ автомобілів у водіїв, яких затримувала поліція з ознаками алкогольного чи наркотичного сп’яніння, запровадили минулого року.

Але на Хмельниччині вона не прижилася і цього року уже не практикується, інформує Суспільне.

Як розповів на брифінгу керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник,  ті транспортні засоби, які зараз вилучаються у правопорушників, здебільшого не відповідають вимогам ЗСУ за технічними характеристиками.

«Ті автомобілі, які вилучалися і у більшості випадків вилучаються зараз у водіїв, що перебувають в стані сп’яніння, не придатні для військових, вони не можуть їх використовувати, тож немає сенсу їх передавати. Також щодо використання цієї практики, то є певна проблема з оформленням документів на вилучення цих автівок. Є низка рішень судів, за якими власники повертали собі ці вилучені автівки. Тому цього року така практика, як вилучення авто на потреби ЗСУ, більше не застосовується», — прокоментував керівник прокуратури області.

Транспортний засіб, який поміщений на шрафмайданчик у зв’язку з вчиненням його власником правопорушення, може бути в подальшому вилучений, оформлений та переданий, в разі потреби, для ЗСУ, але це відбувається наразі в межах іншого законодавства, пояснив також Олійник.

2ogoloshenya