Депортований росіянами з Маріуполя Богдан Єрмохін повернувся до України

В Україну повернувся Богдан Єрмохін, підліток якого навесні 2022 року депортували з Маріуполя до РФ. Днями юнаку виповнилось 18 років.

Про повернення хлопця повідомили уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець та керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Також повернення Богдана Суспільному прокоментувала його адвокатка Катерина Бобровська.

За словами Лубінця, сьогодні 19 листопада, у свій 18-й день народження Богдан Єрмохін повернувся до України. Юнак вже зустрівся зі своєю сестрою в Україні.

Пізніше Лубінець повідомив, що Офіс омбудсмана діяв в межах проєкту президента України Bring Kids Back UA. До цього були долучені й міжнародні партнери, зокрема Держава Катар, ЮНІСЕФ, БФ Orphans Feeding Foundation.

Як повідомив омбудсман, Катар готовий брати участь і надалі у поверненні не тільки українських дітей, але й цивільних заручників.

Нагадаємо, 9 листопада Катерина Бобровська опублікувала звернення Богдана до президента Володимира Зеленського, в якому юнак просив допомогти йому повернутися додому.

Адвокатка розповідала, що після зустрічі з уповноваженою з прав людини РФ Татьяною Москальковою, де Богдан сказав, що хоче повернутися до України, на словах хлопцю пообіцяли допомогти, але одразу після цього йому прийшла повістка. Тоді юнак вирішив записати звернення.

Наступного дня, 10 листопада, уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що українська сторона домовилась про повернення Богдана.

Богдан Єрмохін з Маріуполя: що відомо про викрадення підлітка та депортацію до Росії

На початку повномасштабного вторгнення, за даними Міністерства реінтеграції, Богдан Єрмохін навчався у Маріупольському вищому металургійному професійному училищі та проживав у гуртожитку училища в Маріуполі. Під час окупації міста російські військові вивезли його разом з іншими дітьми до Москви, а потім перевезли до дитячого санаторію "Поляна" у Московській області, розповідали в міністерстві. В липні 2022 року, попри наявність законного опікуна, юнака передали під опіку в російську сім’ю, додали у відомстві.

За словами Богдана, йому видали російський паспорт і влаштували на навчання, а у квітні хлопець намагався повернутися в Україну, однак його затримали на кордоні з Білоруссю й повернули назад до прийомної сім’ї.

В Україні у Богдана, за словами адвокатки Бобровської, є офіційний опікун — це його сестра. Також адвокатка зазначає, що документи для повернення Богдана були подані до відповідних установ РФ, а юнак сам неодноразово виказував бажання повернутись в Україну.

У серпні 2022 року Богдан Єрмохін був внесений до Єдиного реєстру осіб, в тому числі дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку зі збройною агресією РФ проти України, зауважили в Міністерстві.

2ogoloshenya