На тимчасово захоплених землях російські окупанти вимагають від всіх вчителів, школярів та їхніх батьків встановити месенджер "сфєрум", який розроблений ФСБ РФ для контролю за власним населенням.

Про це пише Центр національного спротиву.

"Офіційно "сфєрум" є месенджером, який просуває міністерство просвіти країни-терориста. Так, за задумом саме в ньому мають вести спілкування вчителі з учнями та батьками.

Проте цей софт розроблений дотичними до фсб структурами й може шпигувати за власником телефону, зокрема передавати дані про контакти, дзвінки, пересування та пошукові запити власника.

Центр національного спротиву рекомендує мешканцям ТОТ встановлювати цей софт лише на окремий телефон, який не є основним, або ігнорувати інсталяцію шкідливого додатка", - йдеться у повідомленні.

Росіяни презентували цей додаток у 2021 році в якості аналога Zoom. В ньому можна проводити групові відеоконференції, відеодзвінки та ін.

У травні 2023 року "Радіо Свобода" опублікувало матеріал про "Сфєрум" під заголовком "Держава зайшла в чат. Контроль над вчителями, учнями та батьками". В ньому, зокрема, повідомлялось, що російських вчителів масово та агресивно змушують реєструватись у цьому додатку. Його впровадження у російських школах є насильницьким і не має значного успіху.

Член Союзу педагогів Росії розповів виданню, що працівники освіти переважно побоюються його використовувати через вимогу надання особистих даних під час реєстрації.

2ogoloshenya