Росія на початку повномасштабного вторгнення сподівалася використати "злодіїв у законі" як один з елементів дестабілізації ситуації в Україні, але це їй не надто вдалося, заявив голова Національної поліції України Іван Вигівський.

Про це він сказав в інтерв'ю "Цензор.НЕТ", опублікованому 16 серпня.

Він підтвердив, що хоча "злодії в законі" і не мають, на їхню думку, співпрацювати з органами, але на деяких із них впливає ФСБ.

"Наприклад, за вказівкою з Росії намагалися підняти так звані бунти у пенітенціарних установах нашої держави. Їм це не вдалося. До того ж активно у перші дні наступу Росії правоохоронці відпрацьовували можливі ДРГ. Наприклад, у Києві всіх, хто викликав підозру, що вони можуть бути причетні до диверсійно-розвідувальних дій, перевіряли та передавали у Службу безпеки України", – пояснив Вигівський.

Він зазначив, що на початку повномасштабного вторгнення РФ не тільки багато законослухняних громадян, а й більшість "злодіїв у законі" і "наглядачі" виїхали з міст, які опинилися в зоні бойових дій.

"Вони перемістилися в інші регіони або за кордон і частково втратили свій злочинний вплив. Тому в цих регіонах на той час простежувалася тенденція до зменшення кількості звернень до поліції і, відповідно, зниження реєстрацій. У регіонах, куди тоді переїхало чимало людей, кількість вчинених правопорушень трохи зросла”, – пояснив голова Нацполіції.

На запитання, чи є зараз в Україні "кримінальні війни" за вплив на ті чи інші території між представниками криміналітету, Вигівський відповів заперечно.

"Кримінальних війн немає, і сподіваємося, що й не буде. Тому що більшість "злодіїв у законі" й так званих авторитетів – під санкціями, частина перебуває в місцях позбавлення волі, частина – за кордоном, тому впливати їм на криміногенну ситуацію набагато важче, ніж раніше", – сказав він.

2ogoloshenya