Чехія про військову допомогу Україні: "Захід вже підчистив склади від запасів радянської техніки, тож має робити більше"

Російська агресивна політика змушує країни Європи озброюватися, щоби мати можливість допомогти Україні перемогти.

Про це заявив міністр у справах Європи Чеської Республіки Мікулаш Бек під час панельної дискусії на Давоському економічному форумі, повідомляє Укрінформ.

"Ми вже підчистили склади від запасів радянської техніки, тож ми повинні робити більше. Я думаю, що буде широка домовленість щодо подальших поставок (озброєнь). Для мене абсолютно зрозумілим є те, що єдиний шлях, на жаль, є озброювати, озброювати та ще раз озброювати Україну та самих себе", - сказав Бек.

За його словами, країни Заходу мають посилити свою обороноздатність, підвищити спроможність оборонної промисловості. Уряд Чехії, за словами Бека, значно збільшив кількість ліцензій підприємствам ВПК. Те саме відбувається у низці держав.

"Ми повинні сконцентруватися на нашій обороноспроможності, це важливо для того, щоби перемогти у війні – прямо підтримувати Україну та підсилити нашу можливість захистити себе", - сказав політик.

Бек нагадав, що спочатку драйверами процесу були схід і північ ЄС - країни Балтії, Польща, Чехія, Словаччина, Данія, Нідерланди та Велика Британія. Останнім часом спостерігається "певна динаміка", що демонструє географія держав, які беруть участь у засіданні в Рамштайні.

"Ми бачимо нові коаліції в Європі, це цікавий розвиток", - зауважив чеський політик. Він вважає, що долучення нових країн допомогло також просувати посилення санкцій.

Власне "апетит на санкції" залежатиме на Заході від того, як розвиватимуться події у самій Росії, вважає чеський міністр. "Санкції не мета, вони не виграють війну для України та не виграють конфлікт між Заходом і Росією, але вони дають нам час", - зазначив Бек. Санкції, на його переконання, необхідні на даному етапі.

2ogoloshenya