Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/generator.php on line 394

Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 34

Процедура проходження техогляду проста – через чотири роки після першої реєстрації авто. А згодом кожні два роки

Його доведеться проходити кожні два роки і це держава віддає на поталу приватникам

Ще 2011 року в Україні скасували обов’язковий техогляд для легкових авто. Бо не таємниця, що так званий технічний огляд та оформлення відповідного сертифіката була суто формальною процедурою. Проте надзвичайно корупційною. Адже часто під час техогляду ніхто в очі навіть не бачив автомобіль. Техогляд проходили документи. Була відповідна такса за ці послуги і стан автомобіля нікого насправді не цікавив.

Але відсутність такого потужного фінансового джерела додаткових доходів, очевидно, комусь не давала спокійно жити. Відтак у Міністерстві інфраструктури запропонували відновити обов'язковий техогляд приватних автомобілів з 2022 року.

Звісно, офіційно проект закону передбачає «суттєве вдосконалення механізмів державного регулювання в сфері безпеки експлуатації колісних транспортних засобів і націлений на підвищення рівня безпеки на дорогах». Мовляв, повернувши техогляд, це поліпшить аварійність на дорогах.

Процедура проходження техогляду проста – через чотири роки після першої реєстрації авто. А згодом кожні два роки. Щодо комерційного транспорту та таксі, то там техогляд буде щорічний.

Відповідно, мають зрости штрафи за несвоєчасне проходження техогляду - їх пропонують збільшити з 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (з 340 гривень до 1700 гривень).

Цю процедуру вирішили загорнути у гарну обгортку. Мовляв, саме проведення техогляду віддадуть приватним особам. Не таємниця, що до таких «автосервісів» причетні колишні (чи теперішні) співробітники колишніх МРЕВ або поліції. У них система викачування грошей з автовласників давно налагоджена.

Але в цьому разі важливою є статистика причин аварій. Адже однією з причин повернення техогляду є саме «підвищення рівня безпеки на дорогах». Але самих аварій через незадовільний стан автомобілів надзвичайно мало.

Мають зрости штрафи за несвоєчасне проходження техогляду - їх пропонують збільшити з 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (з 340 гривень до 1700 гривень)

Так, як повідомив перший заступник начальника департаменту Патрульної поліції України Олексій Білошицький, з січня по квітень 2019 року в Україні сталися 47445 ДТП. З цієї кількості 7804 особи отримали травми різного ступеня і 822 особи загинули.

І за його словами, головною причиною ДТП є перевищення швидкості руху.

- Частка ДТП у результаті перевищення швидкості руху становить 35%, порушення правил маневрування - 20%, порушення правил проїзду перехресть - 8%, порушення правил переїзду переходів - 8% і недотримання безпечної дистанції - 6%, - заявив він.

Як у цю парадигму вписується повернення техогляду та підвищення рівня безпеки на дорогах – абсолютно незрозуміло. Бо і в нашій області, за інформацією Патрульної поліції Чернівців, 40% з усіх ДТП трапляються через перевищення швидкісного режиму; 35% - не дотримання інтервалу та дистанції під час руху; ще 10 % - це ДТП при зміні напрямку руху; 15 % - інші причини.

Думка експерта:

Результат пошуку зображень за запитом "Олег Назаренко"

Олег Назаренко генеральний директор Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів та дилерів

Я розумію, що Україна підписала Угоду з ЄС і тепер зобов`язана ввести обов’язковий техогляд! Але виникає низка запитань: 1) Техогляд авто буде проводити експерт з перевірки ТЗ на придатність до експлуатації, що працює на суб’єкті господарювання (фірмі), уповноваженого на такі дії Мінінфраструктури та внесеного до відповідного реєстру. Отже, саме Міністерство буде уповноважувати фірму на ППЕ ТЗ. Однак, у тій же Німеччині проводять техогляд організації, які уповноважені не чиновниками, а АДАС (Всенімецький автоклуб – громадська організація автомобілістів), або ТЮВ та Декра. І фахівців-експертів в ЄС готує не Міністерство, а саме вони. В Україні після «безвізу» зарплата хорошого автомеханіка на СТО – 27 тисяч грн., зарплата Президента – 36 тисяч грн., зарплата середнього чиновника в Мінінфраструктури (МІ) - 5 тисяч грн.. Чи погодиться навіть хороший автомеханік, (а не те що досвідчений спеціаліст по ТО ) піти на роботу до МІ з зарплати 27 тисяч грн. на зарплату 5 тисяч грн.? І хто буде «навчати» експертів по ППЕ ТЗ в МІ: фахівці чи невігласи? 2) Згідно із законопроектом, перевірку транспортних засобів на придатність до експлуатації, незалежно від дати проведення останньої перевірки, проводять в разі: реєстрації/перереєстрації транспортного засобу; зміни власника транспортного засобу; виїзду транспортного засобу за межі зони митного контролю України. Де тут логіка? Якщо авто стало небезпечним для учасників дорожнього руху в період між ППЕ, то воно може і надалі їздити по дорогах, а якщо виїздить за межі України, то обов’язково проводити ППЕ (ТО)? А якщо авто виїжджає кожний тиждень? 3) Суб’єктові проведення перевірки транспортних засобів на придатність до експлуатації заборонено проведення діяльності з технічного обслуговування і ремонту транспортних засобів; а також йому заборонена наявність прямих виробничих, господарських відносин з виробником і дилерами транспортних засобів, їх складових частин (запасних частин), підприємствами технічного обслуговування і ремонту транспортних засобів. Де логіка? Хто, крім автодилерів або СТО, що спеціалізується на цій марці авто, краще проведе техогляд (ППЕ) цієї марки авто? Хто має відповідну діагностичну лінію, крім автодилера? Хто має відповідне програмне забезпечення від автозаводів? Ця норма в законопроекті просто змусить СТО або дилерів відкривати фіктивні підприємства, для перевірки ППЕ, які формально будуть з ними не пов’язані, і саме вони формально будуть проводити ТО-ППЕ. 4) На сьогодні в Україні, якщо на пункт для проведення ППЕ – техогляду приїздить небезпечний для інших учасників дорожнього руху авто (повністю без гальм тощо), то він просто не пройде техогляд і йому запропонують їхати на ремонт, хоча по дорозі до СТО на ремонт авто може вбити людей, тобто на дорогу випускають потенційного вбивцю.

Джерело.

2ogoloshenya