Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Пов’язане зображення

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував відмову угорців брати участь у консультаціях щодо мовної статті закону про освіту.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив здивування відмовою Угорщини брати участь у запланованих на 14 лютого консультаціях із Міністерством освіти і науки України щодо мовної норми закону про освіту. Про це він написав у своєму Twitter.

"Якісь "метаморфози" – угорці то вимагають консультацій, то самі ж від них відмовляються. Читаючи висновок Венеціанської комісії, угорці, мабуть, плутають угорську мову з російською – начебто мови різні, сподіваюся, і підходи будуть відмінні", – заявив Клімкін.

14 лютого під час засідання Кабміну 14 лютого міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що Угорщина вимагає від України зупинити дію закону "Про освіту", але цього немає в рекомендаціях Венеціанської комісії.

Вона зазначила, що представники угорських громад відмовилися брати участь у консультаціях із Міністерством освіти і науки України стосовно виконання мовної норми закону.

Після ухваленого 5 вересня у другому читанні та в цілому закону "Про освіту", який розширив використання української мови в навчанні, Угорщина висловила занепокоєння майбутнім угорської меншини в Україні.

26 вересня в міністерстві закордонних справ Угорщини попередили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".

8 грудня Венеціанська комісія сформулювала висновки щодо закону про освіту.

Києву запропонували внести зміни до 7-ї статті – стосовно недискримінації навчання недержавними мовами, що не є офіційними у Європейському союзі. Зокрема, ішлося про викладання в середній школі російською мовою.

Комісія не наполягає на зміненні статті закону, але рекомендує Україні вжити заходів щодо недопущення дискримінації мов національних меншин.

У ЄС заявили, що Київ повинен урахувати рекомендації Венеціанської комісії.

7 лютого заступник глави Міністерства закордонних справ України Василь Боднар після зустрічі в Ужгороді із заступником міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Левенте Модьором повідомив, що Київ і Будапешт узгодили головні позиції щодо врегулювання мовного питання. У міністерстві закордонних справ Угорщини це спростували.

Посол України в НАТО Вадим Пристайко заявив, що Угорщина заблокувала засідання комісії Україна – НАТО з питань оборони, яке мало відбутися 14–15 лютого.

12 лютого Сіярто заявив, що Угорщина розблокує засідання комісії Україна – НАТО з питань оборони після виконання Україною умов, пов'язаних з українським законом "Про освіту".

Джерело

2ogoloshenya