Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Міністерство екології та природних ресурсів подасть апеляційну скаргу на постанову  Волинського окружного адміністративного суду, який підтримав позицію ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика Україна»,  відмовивши  в задоволенні позову Мінприроди про анулювання  підприємству дозволу на  спеціальне водокористуванння.

Як повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, ухвалою Окружного адміністративного суду Києва адміністративну справу було передано на розгляд до Волинського окружного адміністративного суду, хоча Мінприроди та Держводагентство наполягали на розгляді цієї справи у столичному суді. «Зараз Волинський окружний адміністративний суд ухвалив постанову на користь фабрики-забруднювача. Ми з таким рішенням не погоджуємося і будемо його оскаржувати, а значить, буде апеляція і маю надію, рішення на користь місцевих громад і всього живого, що ще водиться у тих річках. Прошу всіх небайдужих підтримати нас у цій боротьбі», – прокоментував ситуацію Міністр екології та природних ресурсів України.

Раніше Мінприроди та Державне агентство водних ресурсів України звернулися до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до ТОВ «Понінківська картонно-паперова Фабрика-Україна» про анулювання дозволу на спеціальне водокористування №1376 терміном дії до 11.04.2020. Приводом для такого рішення стали результати перевірок територіальних підрозділів Державної екологічної інспекції та численні скарги громадян на діяльність картонно-паперової фабрики, що  негативно впливає на екологічну ситуацію на Хмельниччині, Рівненщині та Житомирщині. Зокрема, йдеться про забруднення річок Случ і Хомора неочищеними стоками, що  викликало масовий мор риби та завдало державі збитків на сотні тисяч гривень. Нагадаємо, що Понінківська фабрика, яка забруднює річки, зобов’язалася ще в липні почати ремонт очисних. Загальна вартість проекту реконструкції очисних споруд на Понінківській фабриці становить 16,4 млн грн. Як відомо, в жовтні 2016 року у місті Баранівка Житомирської області на березі річки Случ щодня з’являлася мертва риба. У червні 2016 року тодішній голова Житомирської ОДА Сергій Машковський влаштував «ревізію» на Понінківській картонно-паперовій фабриці, звідки через несправні очисні споруди неочищені стоки потрапляли в річки Хомора та Случ. У липні того ж року міністр екології та природних ресурсів закликав житомирських активістів патрулювати річку Случ, 10 травня 2017 року у селі Глибочок Баранівського району активісти перекрили рух транспорту по автошляху Новоград-Волинський-Полонне-Старокостянтинів, вимагаючи вжити невідкладних заходів щодо припинення забруднення річок Хомора та Случ.

Джерело.

2ogoloshenya