Окремі норми законопроєкту про мобілізацію будуть суттєво змінені. Під час обговорень документа значну увагу приділили аргументам щодо поповнення втрат у бойових частинах.
Про це голова комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич заявив в інтерв'ю РБК-Україна.
Він зазначив, що під час обговорень також порушувалося питання фінансування та джерел покриття потреб з урахуванням ресурсів української економіки.
"На всіх засіданнях була робоча атмосфера, гарячі дискусії, обмін аргументами, іноді емоційно. В першу чергу це стосувалося пошуку балансу між конституційними правами громадян та запропонованими у законопроєкті заходами для вирішення завдань мобілізації, які ці права обмежують", - зауважив Завітневич.
Він прогнозує, що окремі норми законопроєкту будуть суттєво змінені під час розгляду у Раді.
Фінальне рішення щодо законопроєкту про мобілізацію планується у вівторок, 9 січня, додав він.
Нагадуємо, 25 грудня 2023 року Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради законопроєкт №10378 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".
Пізніше заступниця глави фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук повідомила, що цей документ не голосуватиметься в запропонованій урядом редакції, а комітет ВР із питань нацбезпеки напрацює компромісний варіант.





