У Гостомельській громаді не відновили близько 100 будинків, тому що ексголова ВА привласнив будматеріали — ДАСУ

У Гостомелі на Київщині встановлено факти, які свідчать про суттєві порушення та зловживання у процесі відновлення пошкодженого майна  внаслідок бойових дій та агресії росії. Сума порушень, виявлених під час ревізії Гостомельської селищної військової адміністрації за період 2022 та 2023 років, сягає понад 21 млн грн.

 Про це повідомила голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва.

«Жителі Гостомельської громади, яка однією з перших прийняла на себе удар ворога, обурюються, що на відновлення їх житла йдуть значні кошти, проте роботи або взагалі не виконувалися, або лише частково. На жаль, такі випадки підтвердилися. Кошти на відновлення виділялися, підрядники їх оперативно освоювали, «забувши» при цьому виконати свої основні зобов’язання – відремонтувати чи відбудувати зруйновані оселі. У той час, коли держава намагається допомогти жителям постраждалих громад, виділяючи значні суми коштів з держбюджету на придбання будівельних матеріалів для відновлення пошкодженого житла, колишній начальник Гостомельської військової адміністрації, отримавши від Київської обласної адміністрації ці матеріали на суму майже 11 млн грн, просто їх привласнив», - розповіла Алла Басалаєва.

Крім того, аудиторами на одному із комунальних підприємств Гостомельської селищної ради встановлено нестачу благодійної допомоги (будівельних матеріалів) на загальну суму 1,2 млн. гривень.

Також голова Держаудитслужби навела приклади дій недобросовісних підрядників, яким було виділено бюджетні кошти на роботи з відновлення, але вони їх не виконали або виконали не повністю.

Зокрема, так сталося з будинками в с.Мощун та Гостомелі. На одному будинку мали відновити дах, а в іншому встановити вибиті вікна - за документами роботи виконані й оплачені - насправді жителі залишилися без заявлених ремонтів. Тільки на ці два об'єкти з міського бюджету було виділено майже 0,5 млн грн.

Натомість деяким забудовникам Гостомельська військова адміністрація замінила вікна в будівлях в повному обсязі на 2,9 млн грн при тому, що люди там не проживають та квартири не продані.

На українському кордоні затримали порушників з Хмельницької області

Нагадаємо, наприкінці листопада Держаудитслужба розпочала фінансовий аудит бюджетних витрат міста Одеси за період з 1 січня 2020 по 30 вересня 2023 року. Зокрема, йдеться про використання коштів на відновлення міських об’єктів, постраждалих у результаті регулярних обстрілів міста, які веде ворог.

Також державні аудитори наразі перевіряють використання муніципальних коштів у Дніпрі, Чернігові, Коростені (Житомирщина), Дубні (Рівненщина), Ківерцях (Волинь), Ромнах (Сумщина), Старокостянтинові (Хмельниччина), Тячеві (Закарпаття), а також с.Поляниця (Івано-Франківщина), с.Славське (Львівщина), с.Бородянка (Київщина).

Крім того,  аудити та ревізії вже проведено в Чернівцях, Ужгороді, Ірпені, Бучі та Гостомелі.

З повним переліком планових заходів Держаудитслужби можна ознайомитися за посиланням: https://dasu.gov.ua/ua/plugins/userPages/554 .

2ogoloshenya