Депутати хочуть підвищити акциз на автогаз у 3 рази: які ціни побачимо на АЗС

В парламенті пропонують підняти акциз на скраплений газ з 52 до 169 євро за 1000 л. Чи справедливе це рішення, як воно вплине на ціни та скільки принесе додатково у бюджет, розповів директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн. 

Про що йдеться 

Сергій Куюн розповів, що він прихильник того, щоб акциз з кожного літру моторного палива був однаковим. Проте законодавці вирішили зробити акциз на автогаз на 20% нижчим за інші, враховуючи його енергетичну цінність, передає 24 Канал.

Наприклад у 2021 році близько 30% від усіх моторних палив припадало на автогаз. Тоді ми увійшли в п'ятірку найбільших споживачів на планеті, з обсягом 2 мільйони тонн на рік.

Прекрасно, ціль досягнуто, а отже – двері зачиняються. Цей принцип працює у всіх програмах такого роду в цивілізованому світі. Колись у Європі були пільги на встановлення ГБО, а тепер – на придбання електромобілів. Мине декілька років, не буде й цих пільг,– додав він.

Чи подорожчає автогаз на АЗС

На думку Куюна, таке підвищення додасть до ціни автогазу 4,5 гривні за літр. Якби цього не було, він у будь-якому разі зріс би у ціні через страйки польських перевізників на кордоні – орієнтовно до 31 гривні за літр.

При бензині по 55 гривень за літр було 48%, а стане 56% від ціни бензину. Це при тому, що таксисти – найбільш показова та економна публіка – вважають газово-бензиновим паритетом 80% (розхід газу більше на 15 – 20% за бензин). Тобто економія відносно бензину збережеться, й чимала!– пояснив він.

Також він звернув увагу на те, що, на нього, теж дуже низький податок й відносно бензину. Підвищення цього показника допоможе державі профінансувати нашу армію.

До слова, зростання акцизу на автогаз спрямовуватиме з податків до бюджету додатковий 1 мільярд гривень щомісяця.

2ogoloshenya