Кабмін рекомендував органам влади викладати інформацію доступною, простою мовою

Уряд схвалив Рекомендації щодо викладення інформації суб’єктами владних повноважень у форматах, які забезпечують доступність її сприйняття.

Відповідне розпорядження прийнято під час засідання уряду, повідомляє МКІП.

"Сьогодні ми не можемо витрачати час на інформацію, що є складною для сприйняття. Чиновники грішать тим, що надають багато розʼяснень, які ускладнюють сприйняття викладеного матеріалу. Ухвалення такого розпорядження - реальний крок до розуміння змісту головних інформаційних меседжів урядових документів", - наголосив т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час засідання.

Як зазначається, рекомендації допоможуть громадянам отримували інформацію від державних органів спрощеною та доступною мовою.

Читайте: Кабмін прийняв рішення, яке дозволяє демонтувати пам’ятники Пушкіну, Щорсу та Ватутіну, - Мінкульт

Документ містить понад 30 пунктів, за допомогою яких суб’єкти владних повноважень зможуть адаптувати текстові повідомлення у форматі легкого читання. Вказується, що органи влади мають не перевантажувати зміст надмірним обсягом інформації.

"Структура повідомлення має бути простою, логічною, послідовною та однозначною. А речення повинні містити одну ідею. Важлива інформація варто розміщувати на початку документа, виділяючи жирним шрифтом або рамкою. Слід уникати абревіатур, професійної лексики та скорочень, а також розміщення тексту на зображеннях або шрифтів із засічками. Складними для сприйняття будуть і наявність кількох посилань в одному рядку. Процес читання полегшить контраст між текстом і його тлом", — ідеться в повідомленні.

2ogoloshenya