Фаріон вимагає від Зеленського і Залужного «вжити заходів» щодо бійців Азова, які розкритикували її за скандальні заяви

Мовознавиця, колишня народна депутатка та викладачка Ірина Фаріон звернулася до президента, міністра оборони України та головнокомандувача ЗСУ з проханням «вжити заходів» щодо військових Азова, які розкритикували її слова про використання української мови серед захисників.

Своє звернення Фаріон опублікувала у блозі для Української правди у вівторок, 14 листопада, передає НВ.

Вона вимагає покарати заступника командира 3-ої ОШБр майора ЗСУ Максима Жоріна і начальника штабу Азова майора Богдана Кротевича. На її думку, військові «паплюжать честь українського офіцера і кидають тінь на всю українську армію».

Зокрема Жорін різко відреагував на слова Фаріон, яка заявила, що не вважає українцями тих військових, які спілкуються російською мовою. Він «тричі послав» її «матом» у Telegram-каналі 3-ї бригади, сказала викладачка.

«До потурання воїнської честі», за словами Фаріон, долучився Кротевич (позивний Тавр), назвавши її посібницею російської пропаганди і, можливо, людиною з високим рівнем деменції.

Колишня нардепка вважає це «хамською поведінкою». Вона заявила, що військові мають дотримуватися ст. 10 Конституції.

Фаріон повідомила, що 13 листопада відправила своє звернення вищому керівництву держави.

Нагадаємо, 6 листопада Фаріон у програмі Рандеву з Яніною Соколовою заявила, що деякі військові бригади Азов і 3-ї ОМБр спілкуються російською мовою, тому вона не може назвати таких бійців українцями.

Висловлювання мовознавиці спричинили шквал критики. Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін заявив, що правоохоронці мають звернути увагу на діяльність Фаріон.

Читайтте також: Ірина Фаріон порушила право громадянина України на приватність, - Лубінець

 

2ogoloshenya