Мораторій на перевірки бізнесу буде скасовано з 1 жовтня - законопроєкт КМУ

Кабінет міністрів схвалив зміни до Податкового Кодексу та Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок.

Про це повідомляє Міністерство фінансів.

"Законопроєктом запропоновано установити, що з 1 жовтня 2023 року відновлюється проведення документальних (планових та позапланових) перевірок, проведення яких було заборонено до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України", - йдеться в повідомленні.

"Перевірки під час дії воєнного стану проводитимуться за наявності безпечних умов для їх проведення", - водночас додали в Мінфіні.

Нагадаємо, раніше перший заступник голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк заявив, що МВФ не зарахує Україні виконання структурного маяка, оскільки в Раді підмінили податковий законопроєкт в частині обмеження перевірок.

"Був текст №8401 до другого читання, де був нормальний текст (перевірки поверталися по факту тільки для найбільших субʼєктів). Але потім була зустріч у Раді: Премʼєр, керівництво Ради, Міністр фінансів, заступник ОП та представники всіх фракцій. І там в останню мить Ростислав Шурма запропонував виключити частину редакції по перевірках", - зазначив депутат.

Ухвалення цього закону було важливою умовою, передбаченою угодою з МВФ.

2ogoloshenya