Масової екстрадиції чоловіків-ухилянтів із-за кордону не буде – постпред президента

Масової екстрадиції військовозобов'язаних українців, які виїхали за кордон, не буде.

Про це заявив член парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат від "Слуги народу" Федір Веніславський в інтерв'ю "Радіо Свобода" 5 вересня, передає Гордон.

За його словами, притягнення до відповідальності тих, хто покинув країну з порушенням закону, матиме індивідуальний характер.

"З кожного факту необхідно звертатися [до іноземної влади] й надавати відповідні документи про те, що особа переховується від органів досудового розслідування, суду, і лише після цього можна задіяти процедуру екстрадиції. Але з огляду на правила, європейські правові стандарти, які регламентують діяльність і судових органів, і правоохоронних, – це може бути оскаржено в суді Болгарії, Польщі чи Румунії", – сказав він.

Веніславський зазначив, що остаточне рішення про примусове повернення буде саме за судом.

"Тому, звичайно, це дуже непроста процедура, і будемо думати, як її зробити більш гнучкою. Але це потребує ретельних аналізів і дискусій", – додав він.

Веніславський повідомив, що найчастіше чоловіки призовного віку незаконно покидають територію України за фальшивими документами, наприклад із довідками про інвалідність.

Скільки саме ухилянтів виїхало з України, офіційно не повідомляли. Спікер Державної прикордонної служби України Андрій Демченко розповів 4 вересня в ефірі телемарафону, фрагмент якого опублікували в YouTube, що в середньому прикордонники затримують 20–30 осіб, які намагаються незаконно перетнути кордон України, переважно це чоловіки 18–60 років.

За інформацією Демченка, з 22 лютого 2022 року прикордонники затримали приблизно 14,5 тис. осіб, які намагалися незаконно перетнути кордон за межами пунктів пропуску (найчастіше це був кордон із Румунією та Молдовою). У пунктах пропуску найчастіше чоловіки намагалися незаконно покинути Україну з фальшивими документами, найбільше таких випадків було зафіксовано на кордоні з Польщею.

2ogoloshenya