Вступ до університетів використовують як легальний, але нечесний спосіб уникнути мобілізації, - міністр освіти Лісовий

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий вважає, що здобуття освіти не має бути лазівкою для ухилення від мобілізації під час війни.

Про це чиновник написав  у Фейсбуці.

"Сьогодні ж ми маємо тенденцію, коли люди використовують вступ до університетів як легальний, але все ж таки нечесний спосіб уникнути мобілізацію. Якщо подивитися на цифри, то маємо +55 тис. студентів-чоловіків старше за 25 років у 2022 році в порівнянні з 2021, зокрема +33 тис. на магістерському рівні. Своєю чергою такі лазівки породжують явище фіктивного навчання, що загалом негативно впливає на якість освіти", - зазначив міністр.

Міністр вважає, що зареєстрований в Раді законопроєкт врегулює це питання.

"У запропонованих змінах йдеться про те, що відстрочка не розповсюджуватиметься на чоловіків старше за 30 років, які вступають до закладу освіти й здобувають непослідовну вищу освіту", - пояснив він.

Лісовий нагадав, що право на освіту – гарантоване Конституцією. Водночас у Конституції зазначено, що захист України, її незалежності та територіальної цілісності є обов'язком громадян.

"Шукати лазівки для нібито реалізації одного права й уникнення обов’язку – не про чесність і не про гідність", - наголосив очільник МОН.

2ogoloshenya