У ГУР показали російського льотчика, який перелетів в Україну разом із вертольотом, він пояснив мотив (ВІДЕО)

Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України опублікувало 3 вересня в YouTube документальний фільм "Збиті льотчики Росії", у котрому, зокрема, згадують операцію "Синиця", під час якої російський пілот здався Україні, перегнавши вертоліт Мі-8 окупантів із території країни-агресора Росії в Харківську область.

"Його ім'я – Максим Кузьмінов. Звання – капітан, посада – командир вертольота Мі-8. 28-річний російський пілот служив у 319-му окремому вертолітному полку армійської авіації держави-агресора – в/ч №13984 з пунктом постійної дислокації у Приморському краї РФ", – повідомили в ГУР.

Росіянин пояснив, що вийшов на зв'язок з українськими розвідниками, йому запропонували гарантії безпеки, нові документи, грошову компенсацію й винагороду та почали планувати переліт.

За словами Кузьмінова, для перельоту йому організували безпечний повітряний коридор, він летів на гранично малій висоті в режимі радіомовчання.

"Ніхто не знав, що зі мною. Напевно, днів три-чотири ніхто не розумів, що сталося. Перелетів успішно, приземлився", – пояснив він.

Льотчик називає мотивом свого вчинку "категоричне несприйняття агресивної війни, яку розв'язала Росія проти України, а також небажання бути причетним до воєнних злочинів". Він також називає війну геноцидом українського й російського народів.

"Я чудово знаю, чим це закінчиться: Україна однозначно переможе в цій війні просто тому, що народ дуже згуртувався. Увесь світ допомагає, тому що розуміє, що передусім треба цінувати людське життя… Ніхто не хоче цієї війни", – заявив Кузьмінов.

Він закликав наслідувати його приклад й інших російських льотчиків і наголосив, що вони "нітрохи не пошкодують".

2ogoloshenya