Правила виїзду за кордон для пасажирського транспорту буде змінено 1 вересня

З 1 вересня, якщо у пасажирському транспортному засобі не буде визначений клас екологічності або зазначений клас екологічності ЄВРО-1 (екологічний стандарт, що регулює вміст шкідливих речовин у вихлопних газах – "Главком"), подати заявку на перетину кордону стане неможливим. Про це повідомляє Укртрансбезпека.

Наголошується, що до 1 вересня необхідно оновити дані щодо класу екологічності в тих пасажирських транспортних засобах, у відомостях яких не вказано клас екологічності або вказано клас екологічності ЄВРО-1.

"Протерміновані документи не прийматимуться", – йдеться в повідомленні.

Якщо у свідоцтві про реєстрацію є відмітка класу екологічності, у такому разі сертифікат надавати не потрібно.

Також роз'яснюється, що з 1 вересня до заяви на отримання ліцензії, крім документів, передбачених ст. 11 закона "Про ліцензування видів господарської діяльності", слід також додавати такі підтвердні документи:

відомості про власні, орендовані, надані ліцензіату в кредит або лізинг транспортні засоби,

завірені заявником копії свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу та тимчасових реєстраційних талонів, якщо передбачено їх оформлення.

Нагадаємо, екологічний стандарт "Євро-3" впроваджений у Європейському Союзі з 1999 року, "Євро-4" – з 2005, "Євро-5" – з 2009, "Євро-6" – у вересні 2015 року.

Україна запровадила "Євро-3" у 2013 році, "Євро-4" – у 2014, а екологічний стандарт "Євро-5" почав діяти з 1 січня 2016.

2ogoloshenya