На Хмельниччині служба зайнятості пропонує безкоштовне навчання за ваучером: що це та хто може отримати

Хмельницький обласний центр зайнятості пропонує професійне навчання за ваучером.

Ваучер – це документом, який видається для здобуття нового фаху або підвищення кваліфікації за вже набутою спеціальністю, а роботодавцеві дозволяє отримати персонал з необхідною кваліфікацією. Такий ваучер на безкоштовне навчання можуть отримати особи певних категорій.

Як інформують у службі зайнятості, навчатися за ваучером можна за 70 професіями та спеціальностями, зокрема: IT-технології, сфера будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування тощо. Мешканці Хмельниччини самостійно обирають професію, заклад освіти  у межах України та форму навчання (очну, заочну чи дистанційну).

“Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 1 січня 2023 року – 26 840 гривень). Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або особа доплачує самостійно”, – пояснюють у центрі зайнятості.

Оплата ваучера здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Хто може отримати ваучер:

  • особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, які не досягли пенсійного віку;
  • особи звільнені з військової служби у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я;
  • особи звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО, ООС, воєнних бойових дій до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
  • внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;
  • особи, звільнені з полону;
  • особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
  • особи, які у період воєнного стану в Україні отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії.

Детальніше про послугу – на сайті Державного центру зайнятості. Консультації за номерами телефонів (0382) 65-74-08, 79-57-40, (096) 045-60-10, або у телеграм-чат.

2ogoloshenya