На Закарпатті суд дав умовний термін трьом підліткам, які вчинили групове сексуальне насильство щодо неповнолітньої дівчини.

Про це йдеться у вироку від 16 березня.

Суд встановив, що у серпні 2021 року дівчина прийшла на запрошення одного з трьох підлітків у підвал. Хлопці знали, що вона є неповнолітньою, однак без її добровільної згоди вчинили щодо неї сексуальне насильство.

Так, один з юнаків спочатку вдарив дівчину у живіт, щоб уникнути очікуваного опору дівчини та залякати її, після чого інший підліток нахилив неповнолітню та стиснув її голову між своїми ногами. Після того, як хлопці зняли з дівчини одяг, вони по черзі її зґвалтували та знімали на телефон, а згодом відео розповсюдили учням школи.

Бабуся дівчини зазначила, що про зґвалтування вона дізналася від поліції. До цього внучка не розповідала їй нічого. Коли жінка дізналася про злочин, то спитала дівчину, яка підтвердила, що її зґвалтували. Бабуся каже, що внучка стала похмурою і замкнутою, мала проблеми зі сном. Жінка написала заяву про кримінальне правопорушення.

Учні стверджували, що після того, як відео поширилося у школі, дівчина зізналася про те, що сталося.

Постраждала пояснила, що була з хлопцями у дружніх відносинах і до підвалу прийшла добровільно, бо не знала, що вони планують робити. Про подію нікому не розповідала, відчуваючи страх та сором.

Класні керівники та практична психологиня у суді стверджували, що про злочин дізналися, коли до школи прийшли поліціянти.

Суд визнав хлопців винними за ч. 3. ст. 153 Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді 5 років ув’язнення. Однак через пом’якшувальні обставини суд звільнив підлітків від відбування покарання з випробуванням з встановленням іспитового строку на два роки.

Зазначимо, що підліткам не інкримінували статтю 152 Кримінального кодексу (зґвалтування), яка передбачає суворіше покарання.

Суд також врахував, що юнаки не були раніше судимими, про них позитивно характеризували за місцем проживання та навчання. Крім того, постраждала просила виплатити їй 450 тисяч гривень моральної шкоди, обвинувачені відшкодували їй 60 тисяч гривень. Тож дівчина просила також стягнути різницю (390 тисяч) на свою користь.

Водночас суд зобов’язав хлопців виплатити по 60 тисяч гривень, а також покрити процесуальні витрати у розмірі понад 25 тисяч для кожного. 

Що робити, якщо ви постраждали від сексуального насильства?

Якщо ви постраждали від сексуального насильства, рекомендується звертатися до поліції та складати заяву на кривдника. Також потрібно звернутись до лікаря, щоб у разі потреби зафіксувати тілесні ушкодження та їхню тяжкість.

Також в Україні працює національна гаряча лінія з запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації. Крім того, вона приймає виклики щодо сексуального насильства та домагань. Звертатись по допомогу за номерами телефонів: 116 123 або 0 800 500 335.

Крім того, в асоціації «ЮрФем» працює гаряча лінія, на яку можна повідомляти про сексуальні домагання. Постраждалі можуть отримати безоплатну юридичну та психологічну допомогу за телефоном: 0681455590.

2ogoloshenya