Малюка призначили головою СБУ, Клименка — очільником МВС: рішення Ради

Верховна Рада сьогодні 7 лютого призначила головою Служби безпеки України Василя Малюка, який до цього був виконувачем обов’язків керівника. Також Ігоря Клименка призначили на посаду Міністра внутрішніх справ України.

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

"Верховна Рада затвердила відповідне подання Президента України", — написав він.

 

Хто такий Малюк

На сайті СБУ вказано, що Малюк народився 28 лютого 1983 року у м.Коростишів Житомирської області. У 2005 році здобув вищу юридичну освіту у Національній академії Служби безпеки України за спеціальністю правознавство.

З 2001 року розпочав військову службу в органах державної безпеки. З січня 2020 року перейшов до Центрального управління Служби безпеки України на посаду першого заступника начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

У березні 2020 року указом президента №86/2020 призначений першим заступником Голови Служби безпеки України – начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України.

Восени 2021 року "Українська правда" писала, що Василя Малюка помітили під час святкування дня народження заступника голови Офісу президента Олега Татарова.

Що відомо про відставку керівництва СБУ

17 липня 2022 року президент підписав укази про відсторонення генпрокурорки Ірини Венедіктової та голови СБУ Івана Баканова. Тимчасове виконання обов'язків генерального прокурора було покладено на Олексія Симоненка. 18 липня президент призначив в.о. голови СБУ Василя Малюка.

Про призначення Клименка повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

Міністром вперше за 10 років став поліцейський, а не політик

Клименко - це перший за останні 11 років очільник МВС, який є вихідцем безпосередньо з поліцейської (міліцейської) системи.

Останній раз таким міністром був Анатолій Могильов в 2010-11 роках. Після нього цю надзвичайно важливу і впливову в Україні посаду займав податківець Віталій Захарченко (2011-початок 2014 року), політики Арсен Аваков (2014 -2019) і Денис Монастирський (2019 - 18 січня 2022 року).

Власне, після загибелі останнього через падіння вертольота в Броварах посада голови МВС стала вакантною.

Майже весь професійний шлях 50-річного Ігоря Клименка пов'язаний з роботою в міліції та поліції.

Він народився в Києві, але освіту здобув в Харкові, закінчивши місцевий військовий університет (цей вуз в 2003 році реорганізували в Харківський університет Повітряних сил імені Івана Кожедуба).

Після навчання з 1994 до 1997 Клименко служив в Збройних силах України, а потім влаштувався психологом в управління МВС в Харківській області.

Там він працював до 2001 року, коли перевівся в Спеціальний миротворчий центр при МВС.

Ігор Клименко у якості миротворця їздив у одну з гарячих точок Європи. Так, з березня по червень 2002 року він був в Косово.

Український миротворчий контингент в цьому регіоні перебував з 1999 року.

Після поїздки в Косово Ігор Клименко повернувся до роботи штатного психолога в харківському управлінні МВС. З 2004 року він вже став головним психологом в департаменті роботи з персоналом міністерства.

В кадровому департаменті МВС він пропрацював до 2014 року, коли власне і очолив цей підрозділ.

Після створення в Україні поліції замість міліції в 2015 році Клименко отримав посаду керівника департаменту кадрового забезпечення нацполу. З жовтня 2017 до березня 2018 він її поєднував з роботою заступником керівника нацполіції.

У вересні 2019 року після звільнення Сергія Князева зайняв його посаду голови національної поліції.

Тоді ж Клименко отримав генеральські погони. Зараз він є генералом поліції 1-го класу. Це найвище звання в поліцейській системі України.

Новий очільник МВС також є доктором психологічних наук. В 2019 році він захистив дисертацію в Харківському на тему "Теорія і практика психологічного забезпечення професійної підготовки поліцейських".

Одружений, має сина.

2ogoloshenya