СБУ оголосила підозру Оксані Марченко

Служба безпеки викрила та ліквідувала масштабну схему підпільного фінансування російських окупаційних угруповань з боку громадян України.

Як заявили у відомстві, до організації оборудки причетна дружина підозрюваного у державній зраді Віктора Медведчука Оксана Марченко, якій заочно повідомили про підозру у фінансуванні дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.

За даними слідства, Оксана Марченко є кінцевим бенефіціаром мережі київських компаній і підприємства у Ялті, які переводили мільйонні суми на рахунки Росгвардії та МВД РФ в окупованому Криму.

Компанії платили нібито за "охорону нерухомості Медведчука" на території півострову. Також бізнес-структура Марченко регулярно поповнювала російський бюджет у вигляді сплати "податків і зборів". За підрахунками, загалом її компанії сплатили на користь країни-агресора платежів на понад 50 млн у гривневому еквіваленті.

"Для реалізації схеми Оксана Марченко зареєструвала у Ялті товариство зі статутним капіталом у понад 1 млрд російських рублів. Для його створення задіяла активи трьох підконтрольних інвестиційних компаній, які розташовані у Києві. Потім "кримська" фірма підписала відповідні "охоронні" угоди зі структурами Росгвардії та МВД РФ. Після початку повномасштабного вторгнення Росії компанія Марченко продовжила фінансувати бюджет рашистів", - повідомили деталі справи у СБУ.

Під час одинадцяти обшуків на об’єктах нерухомості дружини Медведчука, офісах її київських компаній та за адресами проживання їхніх топменеджерів співробітники СБУ виявили:

- документи, комп’ютери, флешки та мобільні телефони із доказами оборудок,

- печатки та банківські картки, які використовували у незаконній діяльності.

Тепер Оксані Марченко та її спільникам загрожує покарання до 8 років ув’язнення з конфіскацією майна.

2ogoloshenya