З “бойових” будуть утримувати аліменти: що відомо

Кабінет міністрів 11 листопада 2022 року прийняв постанову № 1263 “Про внесення зміни до пункту 8 переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб” (далі — “постанова КМУ№ 1263”).

Про це інформує департамент соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міськради.

Вказаною постановою передбачено, що, зокрема, з військовослужбовців Збройних Сил України утримання аліментів буде проводитися не тільки з усіх видів грошового забезпечення, які мають постійний характер, а й з інших виплат, установлених законодавством, у тому числі додаткової винагороди.

До прийняття постанови КМУ № 1263 додаткова винагорода не належала до переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб.

Додаткова винагорода це так звані “бойові” 30 000 гривень та 100 000 гривень, які виплачуються на період дії воєнного стану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану”.

Норма про утримання аліментів із додаткової винагороди поширюється не тільки на військовослужбовців Збройних Сил України, а й на інших осіб, які її отримують. Це, зокрема, військовослужбовці Державної прикордонної служби, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, особи рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, територіальних (міжрегіональних) воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби, співробітники Служби судової охорони, поліцейські та деякі інші категорії осіб.

Постанова КМУ № 1263 набрала чинності 16 листопада 2022 року. Саме з цього моменту вона підлягає застосуванню.

Нове правило щодо утримання аліментів із додаткової винагороди стосується тих випадків, коли аліменти присуджені у частці від заробітку (наприклад 1/4 від заробітку (доходу)). Якщо ж аліменти присуджені у твердій грошовій сумі (наприклад 3 000 гривень щомісяця), то вказані зміни не зачіпають прав та обов’язків отримувача і платника аліментів.

2ogoloshenya