Через регулярні обстріли критичної інфраструктури українці змушені по кілька годин, а то й днів, жити без світла та опалення. В таких умовах доводиться підключати кмітливість і самостійно конструювати речі, здатні обігріти приміщення і дати хоч трохи світла. Що потрібно для виготовлення свічок в домашніх умовах і як їх зробити, якщо немає взагалі нічого - читайте у матеріалі.

Що потрібно, щоб створити свічку з мила – інструкція

Як повідомляє у своєму матеріалі Новий канал, учасник проєкту "Пара на мільйон" Гліб Репич поділився секретом виготовлення свічок в домашніх умовах. Для того, щоб своїми руками швидко зробити довго палаючу свічку, вам знадобляться:
- брусок господарського або косметичного мила;
- оцет;
- гніт.
Необхідно натерти на тертці шматок мила, потім висипати його в гарячу воду і перемішувати, поки мило повністю не розчиниться. Влити оцет так, щоб розчин став кислим. Далі - перелити рідину в форму, вставити гніт і чекати, поки вся ця маса загусне.
В ефірі передачі "Сніданок. Онлайн" на 1+1 Гліб Репіч також розповів, як зробити свічку, якщо вдома немає ні воску, ні гнітів. Вам потрібно взяти:
- бляшану банку;
- вату;
- рослинну олію.
Технологія виготовлення свічки проста - потрібно взяти банку, відрізати у неї дно так, щоб залишилося 2-3 сантиметри країв. Але вирізати акуратно, залишаючи "язичок", який потім ви зігнете і загорнете всередину. Вату скрутіть у формі гніту, закріпіть на вигині "язичка". Налийте олію в бляшану форму, вичавіть гніт і запалюйте свічку. Експерт стверджує, що така свічка буде горіти весь день. Єдиний мінус - не зовсім приємно пахне, але за відсутності світла і тепла це не так важливо.

Як зробити свічку зі старої свічки - лайфхаки
Якщо у вас вдома є старі свічки, віск або парафін, ви можете виготовити кілька нових свічок. В цілому, вам знадобляться:
- старі свічки, віск або парафін;
- гніт або шматочок вати;
- смужка скотча;
- вогнетривка ємність;
- посудина для плавлення воску.

Розтопіть віск на водяній бані, в мікрохвильовій печі або каструлі. Головне - поставте мінімальний нагрів і постійно помішуйте віск. У центрі ємності для свічки смужкою скотча закріпіть підставку з гнітом або шматочком вати. Повільно налийте розплавлений віск у ємність, тримаючи гніт, щоб він не нахилявся. Дочекайтеся, поки віск застигне, а гніт буде триматися впевнено, і тоді запалюйте свічку.

2ogoloshenya