Відкриття, яке підтверджується самим життям.

Доктор Бернард Лоун оглядав одного пацієнта – «сердечника».

Давав запитання, на які пацієнт неохоче відповідав.

А дружина пацієнта постійно бігала курити — тоді багато курили. Лікар зробив дружині зауваження; хіба можна стільки палити, та ще маючи чоловіка з кардіозахворюванням? Що за шкідлива звичка!

І ця дружина розплакалася і закричала: «При чому тут моє куріння! Не в цьому справа! Джон вам бреше і не говорить головного — він захворів, тому що його мати постійно його проклинає, засмучує, докоряє… Телефонує і знущається з нього. А Джон нічого не може зробити, тому що це ж його мати!».

Ця розмова справила велике враження на лікаря. І він почав спостерігати за пацієнтами.

І був вражений: в одного старенького зять виманив майно, бізнес на себе переписав, а дідусь вже боявся по кімнаті ходити — зять лаявся, що той тупотить ногами… І ця бідна літня людина перетворилася на інваліда.

Інший пацієнт одужував після серйозної операції, а йому матуся зателефонувала і прокляла через гроші. Пацієнт помер.

Безліч таких випадків.

І Лоун сказав: «Всі мої пацієнти — жертви емоційних конфліктів з близькою людиною». Конфліктів, з яких неможливо знайти вихід: приходиться спілкуватися.

Приходиться піднімати слухавку, розпочинати діалог, разом жити, відвідувати, пригнічувати свої природні емоції, бо треба бути гарним. Гарним тестем, гарним сином, доброю дружиною…

Так треба! І знаменитий кардіохірург написав, що операції та лікування — це правильно. Вони дають результат. Але причина хвороби або травми — саме в конфлікті, в стійкому недоброзичливому ставленні до людини.

І чим благородніша і спокійніша сама людина, тим важчі наслідки такого конфлікту. Адже із зовнішнього він стає внутрішнім. І негативна людина оселяється в підсвідомості; «виселити» її звідти дуже важко; всі сили організму йдуть на цю внутрішню боротьбу, в якій немає переможця — адже борються частини однієї особистості!

Тому люди з важким внутрішнім конфліктом хворіють і гинуть.

А замість визнання конфлікту змушують себе «прощати», «розуміти», «не звертати уваги» – так радять довколишні люди. Поки конфлікт не буде визнаним, поки не буде усвідомленою ворожість і злість іншої людини – хвороба буде посилюватися.

І Лоун просто заборонив пацієнтам розмовляти телефоном — тоді стільникових не було. І відвідувати хворих дозволяв тільки тим родичам, з якими у пацієнта були гарні стосунки.

І люди одужували, дякували лікарю, а потім Лоуну взагалі Нобелівську премію дали — за розроблену операцію на серці.

А треба було ще одну дати — ось за це відкриття, яке підтверджується самим життям.

2ogoloshenya