В УПЦ МП заявили, что пока не получали от Константинопольского патриархата никаких официальных сообщений по вопросу автокефалии Украинской православной церкви

Втручання влади у церковні питання може розділити український народ, вважають в Українській православній церкві Московського патріархату.

Надання томосу про автокефалію Української православної церкви може загрожувати національній безпеці України і розділити країну, вважають в Українській православній церкві Московського патріархату. Про це йдеться у зверненні синоду УПЦ МП, опублікованому на її сайті 25 травня.

В УПЦ МП заявили, що поки не отримували від Константинопольського патріархату ніяких офіційних повідомлень з питання автокефалії Української православної церкви, як і помістні православні церкви світу.

Митрополит Онуфрій в листах глав помісних православних церков проінформував їх "про поточну ситуацію в українському православ'ї", а також виклав ставлення УПЦ МП до ініціатив надання томосу про автокефалію.

"Предстоятелі та Собори єпископів помістних православних церков висловлюють насторожене і негативне ставлення до надання згаданого томосу як засобу подолання розколу в українському православ'ї. Зокрема, серед помістних церков загальним є думка про необхідність повернення схизматичних церковних груп в лоно канонічної церкви, що дозволить обговорювати питання статусу єдиної канонічної церкви ", - йдеться в повідомленні.

В УПЦ МП додали, що "порушення принципу соборності, відсутність почуття пульсу справжньої внутрішньої церковного життя,  а також втручання політичних та інших нецерковних сил у внутрішні справи церкви " привели до виникнення розколу в українському православ'ї" .

У зверненні Українська автокефальна православна церква та Українська православна церква Київського патріархату названі "неканонічними структурами".

Там додали, що спроби єднання, які проводилися "зверху",  часто  "не сприймалися церковним народом".

"Після таких "об'єднань" з ініціативи та за активної участі державної влади храми ставали порожніми, тому що церковний народ відчував штучність таких "об'єднань", - заявили в УПЦ МП.

Відзначається, що втручання в церковні питання може розділити український народ.

"Поява паралельної юрисдикції в Україні може породити нові протистояння всередині нашого народу, що не тільки буде загрожувати безпеці держави, а й поставить під питання можливість майбутньої єдності церкви в Україні. Наш народ може бути розділений надовго, якщо не назавжди. Вихід з цієї ситуації бачиться в відновленні церковної єдності в Україні, а не в закріпленні церковного розділення шляхом встановлення паралельної церковної юрисдикції. Ми поділяємо стурбованість влади України наявністю церковного розколу в країні. Втім, вважаємо, що для успішного вирішення цієї проблеми потрібні інші умови, зокрема мир і стабільність у нашій державі. Ми завжди сприяли і будемо сприяти державі у питаннях морального та патріотичного виховання, але виступаємо проти використання церкви в геополітичній боротьбі ", - йдеться у зверненні.

17 квітня президент України Петро Порошенко заявив, що "на сьогоднішній день Україна як ніколи близька до появи власної автокефальної церкви".

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення глави держави до Варфоломія з цього приводу. У документі говориться, що томос (указ) про помістну церкву "стане не тільки торжеством православ'я, а й актом глибокої історичної справедливості".

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

Джерело

2ogoloshenya